MELLI: „Roma zespołem najbardziej kochanym przez piłkarskich bogów

Pasjadosportu.pl » MELLI: „Roma zespołem najbardziej kochanym przez piłkarskich bogów

massimo-ascolto-new

Wielki mecz pomiędzy Romą a Napoli, mecz obowiązujący w jedenastym dniu Serie A i zaplanowany na niedzielę 23 października na godzinę 20:45, jest coraz mniej odległy. Na rzymskich częstotliwościach radiowych mówi się o tym, jak Mourinho może zatrzymać Spallettiego, obecnie pierwszego w klasyfikacji. „Obrona jest słabym punktem partenopei”, komentarz Roberto Pruzzo. Słowa Francesco Balzani: „Bardzo ufam strategiom Specjalnego, on jest w tym numerem jeden. Zaniolo może zrobić różnicę w tym meczu”.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, kolumnie LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Pomyśleć, że w tej chwili Roma jest zespołem najbardziej kochanym przez bogów futbolu (FRANCO MELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Myślenie, że Roma musi polegać tylko na charakterze, aby zatrzymać Napoli wydaje mi się ograniczające. Ma ważny skład, ma najlepszego obrońcę w lidze lub przynajmniej jednego z najlepszych, Smallinga, ma krajowych graczy (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Roma to ważny zespół, który może pokonać także Napoli. Jeśli jest zespół, który może wpędzić ich w kłopoty to jest to Roma (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport)

Obecnie Napoli jest najsilniejszym zespołem w lidze, grają pionowo, podczas gdy Roma gra bardzo poziomo. Można go zatrzymać dzięki zespołowej postawie i restartom. W Romie nietykalni wydają mi się Smalling, Mancini, Pellegrini i Cristante (LUIGI FERRAJOLO, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Wydaje mi się przesadzone, że Roma przeciwko Napoli przedstawia się jako ofiary. Zaniolo gra (ROBERTO MAIDA, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Roma przeciwko Napoli może być meczem przełomowym, który definitywnie przypisze Giallorossim etykietę jednego z pretendentów do tytułu. Są trzy składniki, które dają mi nadzieję: ogromna obecność tłumu, który stworzy piekielną atmosferę; czynnik Mourinho w wielkich meczach; doskonałe wyniki Giallorossich przeciwko wielkim drużynom (MAX LEGGERI, Retesport, 104.2)

Mourinho ma dużą przewagę nad Spallettim w perspektywie niedzielnego wyzwania: wykorzystać efekt zaskoczenia w kwestii formacji i strategii, bo na papierze są co najmniej trzy formuły, które Special One mógłby wybrać od początku. Nigdy nie zrezygnowałbym ze środkowej trójki złożonej z Camary, Cristante i Pellegriniego na rzecz kompaktowości i umiejętności bycia agresywnym bez piłki (CHECCO ODDO CASANO, Retesport, 104.2)


Czytaj również:  Arnautovic: "Jedziemy do Rzymu, aby wygrać

Jeśli zatrzymasz Gruzina, Napoli staje się mniej przewidywalne. Jeśli zacznie ze startu stojącego jest mniej groźny, Karsdorp będzie musiał być dobry, żeby go nie uruchomić (

FERNANDO ORSI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Chciałbym zobaczyć Napoli bez Kvaratskhelia, to jest szalony zawodnik, w każdym zagraniu robi to co chce. To będzie kolej Manciniego, by go zatrzymać, ale Mourinho będzie musiał się czegoś nauczyć (

SANDRO SABATINI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Nie zgadzam się, że Roma to cyniczna drużyna, popełniają 2-3 błędy przed bramką, a na to nie można sobie pozwolić, jeśli chce się pozostać w czołówce. Spodziewam się zmiany biegu po Abrahamie i Zaniolo. Słabym punktem Napoli jest obrona (

ROBERTO PRUZZO, Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

W meczu dużo będzie się działo na skrzydle Kvaratskhelia, to on będzie kluczem do gry. Roma musi być w stanie go powstrzymać, choć nie jest on jedyną bronią Napoli. Ciekawe jak Mourinho go przestudiuje, Zalewski ma bieganie by go zatrzymać ale nie umiejętności defensywne (

STEFANO AGRESTI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Roma nie może zrobić krzywdy Napoli, ale może wygrać ten mecz. Wszystko zależy od Napoli, obrona z Juanem Jesusem i Kimem może zostać podziurawiona. Roma będzie musiała przeczytać mecz i uderzyć w odpowiednim momencie (

FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Camara i Karsdorp do zatrzymania Kvaratskhelia? Mam dużo wiary w strategie Specjalnego, on jest w tym numerem jeden. Mam nadzieję, że Roma postawi na trenera i zagra mecz w stylu Mourinho, Napoli można pokonać tylko w ten sposób. Zaniolo może zrobić różnicę w tym meczu (

Czytaj również:  Lecce kontra Roma: Karsdorp nie zostanie powołany

FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101,5)

Trzy punkty w Genui sprawiły, że pozycja w tabeli stała się ważna i postawiła Romę w pozycji do gry o dwa wyniki. W ogóle nie miałbym nic przeciwko remisowi. Roma nie musi bronić i tyle, ale musi to robić zachowując równowagę i pozostając zwartym (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101,5)

Kiedy przybył Matic był postrzegany jako zawodnik na wielkie mecze jak Roma v Napoli (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92.7)