MAIDA: „Stracona szansa z Betisem

Pasjadosportu.pl » MAIDA: „Stracona szansa z Betisem

Remis Romy u siebie z Betisem oferuje różne punkty widzenia w analizie dnia następnego. „Roma zagrała wczoraj bez tożsamości” mówi Mario Mattioli. „Wczorajszy mecz w ogóle mi się nie podobał” dodaje Augusto Ciardi. Interpretacja Francesco Balzani jest inna: „Wczorajszy wynik był ogromny w bardzo trudnym momencie i myślę, że jest to wynik Mourinho”. Riccardo Trevisani mówi o wejściu Camary: „W zespole, który jest pasywny i często bierny, potrzebujesz jego adrenaliny”.

„Widzę stały rozwój drużyny, coraz bardziej świadomej swoich środków” podsumowuje Max Leggeri.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto„, felietonie z LAROMA24.IT pod red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Analiza Mourinho jest trafna. Nie zraziłem się do Romy z podwójnym napastnikiem (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92,7)

W tej chwili posadziłbym Abrahama na ławce i zagrał z Zaniolo i El Shaarawy’m lub Pellegrinim za Belottim w Genui. Myślę, że Zaniolo będzie decydujący między teraz a przerwą (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Wydaje mi się, że Roma to wciąż zespół w fazie tworzenia, trudno mi ich zrozumieć i ocenić z punktu widzenia jakości. Tę drużynę trzeba przycisnąć, żeby zrozumieli, że to jest inna liga, w której mogą zrobić wiele rzeczy (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Wczoraj Romowie udzielili dobrej odpowiedzi na poziomie niektórych indywidualności i na poziomie zbiorowym. Ale poprawa i wzrost Romy przechodzi przez powrót Abrahama do swojego poziomu (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Belotti nie jest statystą i zdobył ponad 100 bramek w lidze włoskiej. Abraham to starter, ale są momenty i przeciwko Sampdorii zagra Belotti, jestem o tym przekonany. Anglik w tej chwili nie jest do zaproponowania (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Wczoraj, moim zdaniem, Roma nie wykorzystała szansy, Betis zagrał na małym luzie. Gdyby odważył się na nieco więcej, dałby znak osobowości i jakości, która być może była potrzebna w tym czasie. Dobry wynik, przyzwoity występ, niewykorzystana szansa (ROBERTO MAIDA, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Roma nie zagrała źle. Jestem przekonany, że kiedy będzie mógł, Mourinho będzie grał z napastnikiem, a dwójka napastników zawsze będzie planem B. Jeśli Abraham będzie tak dalej postępował, nie zdziwiłbym się, gdyby Belotti go wyprzedził (MASSIMO CECCHINI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Abraham i Belotti mogą się zintegrować: widzę Anglika bardziej jako 9 i opadającego Belottiego, który może wejść między linie i uprawiać sport (STEFANO BORGHI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Remis w Sevilli z arytmetycznego punktu widzenia jest wart tyle samo co zwycięstwo, bo pozwala Giallorossim rozporządzać swoim europejskim losem bez konieczności czekania na wyniki innych. Wczoraj po raz pierwszy zabrakło Dybali, najsilniejszego zawodnika w składzie Giallorossich, a Roma nie poniosła żadnych porażek. Widzę stały rozwój drużyny, coraz bardziej świadomej swoich środków (MAX LEGGERI, Retesport, 104.2)

Roma zagrała przyzwoity mecz w Sevilli i z wielkim charakterem wyrwała ważny punkt, by pozostać w obecnej europejskiej ścieżce. Jest kilku zawodników, którzy indywidualnie nadal spisują się znacznie poniżej swojego potencjału, zanurzeni w zespole, który przeżywa trzecią w sezonie mutację taktyczną. To nie jest łatwy moment i na szczęście wczoraj Mourinho zaczął korzystać z tych zasobów, które będą fundamentalne, by przetrwać do mundialu (CHECCO ODDO CASANO, Retesport, 104.2)


Myślałem, że pod koniec pierwszej połowy Mourinho wystawił dwóch napastników, nie utrzymali się przy piłce i nie poderwali drużyny. Cristante, Spinazzola i Pellegrini powinni byli zostać zmienieni pod koniec pierwszej połowy (ROBERTO PRUZZO, Radio, 104.5, Radio Mattino Sport&News)

Roma zagrała wczoraj bez tożsamości, fatalny atak w pierwszej połowie i trudny do interpretacji. Belotti ustalił wynik, z którego myślałem, że nie wyjdą (MARIO MATTIOLI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino Sport&News)

Wczorajszy mecz w ogóle mi się nie podobał. Roma radzi sobie dobrze w ligowej tabeli, jest w grze o awans do Europa League, ale tacy zawodnicy jak Pellegrini, Spinazzola, Abraham i Zaniolo muszą zmienić bieg i pozwolić drużynie na ten oczekiwany skok jakościowy (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Moim zdaniem zacząć od 1-0 w domu z Betisem jest trudne, odzyskać mecz jest ważne, remis jest powiewem świeżości. W tej chwili na pewno spodziewałem się bardziej autorytatywnej Romy, z osobowością (NANDO ORSI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino Sport&News)

Do podkreślenia jest wczorajszy występ Camary, w drużynie, która jest pasywna i często bierna, potrzebna jest jego adrenalina. Od wczoraj jestem coraz bardziej przekonany, że musimy zrobić miejsce dla niego, Bove lub Pellegriniego dalej z tyłu (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma mogła zdobyć sześć punktów w dwóch meczach z Betisem, grała w nich na równych zasadach. Wczorajszy wynik był ogromny w bardzo trudnym momencie i myślę, że jest to osiągnięcie Mourinho (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)

Belotti, mimo że nie jest gwiazdą, jest zawodnikiem z długim stażem i pokazał, że potrafi strzelać bramki. Jedną z hipotez mogłoby być dalsze kohabitowanie go z Abrahamem, ale jedno jest pewne: jeśli Anglik się nie obudzi, może stracić swoje miejsce (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)