Macerata przywraca do żółto-czarnych barw Giulię Bresciani

Pasjadosportu.pl » Macerata przywraca do żółto-czarnych barw Giulię Bresciani

MACERATA- Giulia Bresciani, libero awansu do Serie A1, wraca do gry dla Balducci Macerata. Po sezonie spędzonym w Novarze, 30-latka z Pietrasanty postanowiła przyjąć propozycje prezydenta Paolelli, by mieć swój wkład w projekt klubu z Marche, którego celem jest natychmiastowy powrót do najwyższej kategorii.

Oto więc kolejny fundamentalny element dla nowej formacji Pomarańczowych: klasa i doświadczenie Giulii Bresciani, która powraca do Maceraty po ostatnim sezonie spędzonym w Igor Volley Novara, formacji, z którą sięgała po najwyższe mistrzostwo i Ligę Mistrzów. W palmaresie toskańskiego libero znajdują się także dwa inne awanse do Serie A1, uzyskane z koszulkami Chieri (2018) i Vallefoglia (2021), a także Puchar Włoch A2 zdobyty w 2015 roku z Bolzano.

SŁOWA GIULII BRESCIANI-

„Wybrałam powrót do Maceraty, ponieważ jest to miejsce, w którym tak dobrze spędziłam czas i które traktuję trochę jak drugi dom. Tutaj zostawiłem trochę swojego serca. Jestem pewien, że znajdę odpowiednie środowisko, w którym będę mógł pracować w spokoju, nawet jeśli drużyna będzie bardzo różna od tej, która awansowała w 2022 roku. Spodziewam się długiego i trudnego sezonu, jak od lat w serii A2, złożonego z ciężkiej pracy na siłowni i grupy, która ma tak wiele chęci do działania. Osobiście przynoszę ze sobą moje doświadczenie i chęć postawienia się w służbie zespołu, aby pomóc każdemu z moich kolegów z drużyny dać z siebie wszystko, w nadziei, że doprowadzi nas to do wielkich celów.

© REPRODUKCJA ZASTRZEŻONA

Czytaj również:  Katar 2022, Portugalia-Ghana 3-2: Rui Patricio na ławce przez cały mecz