Kolejna ciężka porażka na mundialu: Anglia traci swojego kapitana

Pasjadosportu.pl » Kolejna ciężka porażka na mundialu: Anglia traci swojego kapitana

Puchar Świata kobiet traci kolejną czołową zawodniczkę. Leah Williamson, kapitan Arsenalu i Anglii, zerwała więzadło krzyżowe przednie w kolanie i opuści resztę sezonu, a także rozpoczynające się w lipcu Mistrzostwa Świata w Australii i Nowej Zelandii.

Williamson został kontuzjowany w środowym meczu Women’s Premier League przeciwko Manchesterowi United, a Arsenal potwierdził w piątek powagę urazu.

Czytaj także

„Możemy potwierdzić, że Leah Williamson doznała zerwania więzadła krzyżowego przedniego w meczu z Manchesterem United. W czwartek przeszła badania, które pozwoliły określić rozmiar kontuzji. Leah rozpocznie teraz okres rehabilitacji i będzie wyłączony z gry przez dłuższy czas. W odpowiednim czasie przejdzie operację”powiedział londyński klub.

Williamson był kapitanem Anglii podczas ostatnich Mistrzostw Europy w 2022 roku, w których strona Sarina Wiegmana została ukoronowana mistrzami na Wembley przeciwko Włochom.

Anglia będzie rywalizować w grupie D Mistrzostw Świata z Haiti, Danią i Chinami.

Ofiara śmiertelna wpływa również na plany Arsenalu, ponieważ w niedzielę grają pierwszy etap półfinału Ligi Mistrzów z Wolfsburgiem.

Read More

Czytaj również:  Druga sesja treningowa przed Copa Clásico: możliwy powrót Rodrygo