Kane, który ma zakończyć swoją przygodę z trofeami, a Levy wyjaśnia stanowisko Spurs w sprawie transferów gwiazd, które chcą się rozwijać

Pasjadosportu.pl » Kane, który ma zakończyć swoją przygodę z trofeami, a Levy wyjaśnia stanowisko Spurs w sprawie transferów gwiazd, które chcą się rozwijać

Harry Kane wciąż może być zdobywcą trofeów z Tottenhamem i zasługuje na statuetkę na swoją cześć – uważa prezes klubu Daniel Levy.

Levy zwrócił się do Cambridge Union i powiedział publiczności studentów, że Kane powinien również uznać za znaczące to, że ma status „legendy” już z gigantami z północnego Londynu.

29-letni kapitan Anglii był łączony z mnóstwem większych klubów, w tym Bayernem Monachium, Manchesterem United i Paris Saint-Germain, a jego kontrakt wygasa pod koniec przyszłego sezonu.

Nigdy nie zdobył głównego tytułu ze Spurs, chociaż stał się klubowym rekordzistą strzelców, wyprzedzając Jimmy’ego Greavesa w lutym tego roku.

„On absolutnie może wygrać trofeum w Spurs” – powiedział Levy o Kane’ie.

„Ale bycie legendą jest również ważne. Fakt, że jest najlepszym strzelcem dla Tottenhamu Hotspur – tworzy historię. Mam nadzieję, że pewnego dnia przed naszym stadionem stanie pomnik Harry’ego Kane’a”

Jeśli Kane zdecyduje, że nadszedł czas, aby opuścić Spurs, to Levy będzie człowiekiem, który albo wynegocjuje jego sprzedaż, albo postawi na swoim i będzie nalegał, aby został.

Szef Spurs zdobył przerażającą reputację jako twardy człowiek do pośredniczenia w transakcjach, będąc zdeterminowanym, aby zabezpieczyć optymalną wartość dla każdego gracza, który ustawia się na odejście.

Jednak Levy odegrał to, mówiąc: „Nie uważam się za specjalnego negocjatora. Po prostu działam w najlepszym interesie mojego klubu.

„Jeśli chodzi o transfer, to zależy to od układu sił. Jeśli masz zawodnika, którego naprawdę nie chcesz sprzedać, to masz pełne prawo powiedzieć nie, jesteś właścicielem rejestracji.

„To zależy również od charakteru zawodnika, czy czujesz na końcu, że możesz go zatrzymać. Ponieważ działamy w sporcie zespołowym, bardzo ważne jest, abyśmy utrzymali zespół razem, więc każda okoliczność jest inna.”

Czytaj również:  Bitesize Prediction: Levante vs Lugo - 26/02/23

Tottenham nie wygrał ligi od 1960-61, ostatni raz triumfował w FA Cup w 1990-91, a od tego ostatniego sukcesu mają na koncie tylko dwa zwycięstwa w EFL Cup, w 1998-99 i 2007-08.

Osiągnęli finał Ligi Mistrzów wbrew wszelkim oczekiwaniom w 2018-19, ale przegrali z Liverpoolem.

Spurs są bezsprzecznie wielkimi niedociągnięciami angielskiego futbolu, a Levy powiedział, że ostatni rekord nie był wystarczająco dobry i że jest „chory”, widząc goniących za tytułem wrogów północnego Londynu, którzy wyprzedzają ich w tym sezonie Arsenal.

„Jeśli cofniesz się w historii, Tottenham był klubem, który ma dużo historii, ponieważ wygrał rzeczy”, powiedział Levy. „W ostatnich czasach nie był tam, gdzie powinien być. Ale jesteśmy w podróży i musimy osiągnąć lepsze sukcesy na boisku.

„Ale byliśmy w Lidze Mistrzów kilka razy i prawie tam dotarliśmy, wygrywając w ostateczności, co byłoby wygraniem Ligi Mistrzów”

Cambridge-Tottenham-Cambridge: Oto historia, dlaczego niedawny powrót naszego Prezesa do jego byłego Uniwersytetu był tak znaczący, ponieważ udał się na spotkanie z absolwentami @LAETottenham, Sixth Form sponsorowanej przez Klub, którzy obecnie podążają jego śladami. pic.twitter.com/tLJjLwvbhL

– Tottenham Hotspur Foundation (@SpursFoundation) April 20, 2023

Levy dodał: „Kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do Tottenhamu, wygrywanie było upewnieniem się, że pozostaniemy w Premier League. A potem, gdy czas płynął i odnosiliśmy coraz większe sukcesy, chodziło o dostanie się do Ligi Europy, dostanie się do Ligi Mistrzów i oczywiście ostatecznością jest wygrywanie trofeów.

„To jest wyraźnie to, co próbujemy zrobić. Łatwiej jest powiedzieć niż zrobić.

„Czy jestem szczęśliwy, że nie zdobyliśmy więcej niż jednego trofeum w ciągu ostatnich 15 lat? Absolutnie nie. Ale myślę też, że mieliśmy kilka fantastycznych momentów i byliśmy w Lidze Mistrzów kilka razy.

„Pomimo tego, że czuję się chory, że jest inny klub w północnym Londynie, który jest nieco wyżej od nas w tym momencie, jeśli spojrzę wstecz w ciągu ostatnich pięciu lat, byliśmy również nad nimi, więc, to jest to, co się dzieje”

Czytaj również:  Leicester 0-1 Arsenal: Jakie były główne punkty dyskusji, gdy Arsenal przedłużył swój pobyt na szczycie tabeli Premier League?