Jon Rahm (2.) nie może pokonać niepokonanego Tony’ego Finau w Mexico Open

Pasjadosportu.pl » Jon Rahm (2.) nie może pokonać niepokonanego Tony’ego Finau w Mexico Open

Jon Rahm, światowy nr 1 i lider FedEx Cup pGA Tour, zobaczył już na pierwszym dołku czwartego dnia na Vidanta Resort w Puerto Vallartaże amerykański Tony Finau nie zamierzał ułatwiać mu skutecznej obrony tytułu w turnieju Mexico Open w Vidantajak 17 dołków później. To szóste zwycięstwo Finau w American Tour i czwarte, odkąd zajął drugie miejsce w tym turnieju w 2022 roku. Następnie wygrał 3M Opem, Mortgage Classic i Houston Open. Finau wygrał z końcową rundą 66 na 260 (-24), podczas gdy Rahm strzelił 67 na 263 (-21).

Birdie na dołku otwierającym, holowanie putta, który ledwo ominął Jona, i trzypunktowe prowadzenie, które Amerykanin zawsze utrzymywał, bardzo solidny, zdecydowany, wykorzystujący swoje opcje i dobrze ratujący się w trudnych sytuacjach. Miał nawet cztery, a rodowity Barrika nie był w stanie dorównać części swojej świetnej trzeciej rundy w sobotę, zwłaszcza z puttem. Ale Rahm walczył, starał się, a wszystko, co weszło w sobotę, w niedzielę nie było nawet blisko.

Finau pokazał pewne oznaki słabości dopiero na 16. dołku po tym, jak Jon wywarł na nim presję czwartym birdie tego dnia i zbliżył się do 3 uderzeń na tablicy z 3 dołkami do rozegrania. Strzał z tee z bunkra, drugi strzał z bunkra, ale z piasku zostawił piłkę dwa metry od dołka i ponownie uratował par. Na 17 dołku Rahm zanotował pierwszego bogeya tego dnia. Finau nie odpuszczał, nie dał sobie wykręcić ręki i w końcu ten radar/kontrola/rozwiązanie golfowe przyniosły mu nagrodę.

Jon Rahm na 13. dołku w ośrodku Vidanta w Puerto Vallarta

Francisco Guasco / EFE

Jednak dzięki drugiemu miejscu na polu zaprojektowanym przez Grega Normana, Rahm zachowa pozycję nr 1 na świecie jeszcze przez dwa tygodnie, nawet jeśli nie zagra w przyszłym tygodniu w Charlotte, gdzie odbędzie się Wells Fargo, w którym ani Jon, ani Jon nie będą mogli zagrać Scottie Scheffler, nr 2 na świeciebiorą udział w jednym z „wyznaczonych” turniejów z pulą nagród w wysokości 20 milionów dolarów. Oczywiście nadal prowadzi w rankingu FedEx i dodaje kolejną dziesiątkę do swojej długiej listy (ponad 70) na PGA Tour.

Mexico Open jest siódmym turniejem, w którym Rahm nie może obronić zeszłorocznego zwycięstwa w PGA Tour. Baskijczyk nie był w stanie powtórzyć swojego sukcesu na Farmers 2018, Amex 2019, Zurich Classic w parach, Memorial i BMW Championship w 2021 roku oraz US Open w 2022 roku.

Końcowa klasyfikacja

-24 Tony Finau (USA)

-21 Jon Rahm (Esp)

-19 Brandan Wu (USA)

-18 Akshay Bathia (USA)

Czytaj więcej

Czytaj również:  Konferencja prasowa Javiera Tebasa po zgromadzeniu LaLiga, w streamingu