Hierro pewny: „Valverde jednym z najlepszych pomocników na świecie”

Pasjadosportu.pl » Hierro pewny: „Valverde jednym z najlepszych pomocników na świecie”

WywiadPochwały dla Federico Valverde po prostu nie ustaną. W wywiadzie dla AS były zawodnik Blanco Fernando Hierro wychwala Urugwajczyka pod niebiosa, ale uważa też, że kres nie został osiągnięty: „Udało mu się rozwinąć swój potencjał, ale wciąż może wydobyć z niego więcej

Foto: IMAGO / NurPhoto”&gt Powiększ

Fede Valverde był jednym z najlepszych zawodników Realu w pierwszej połowie – Foto: IMAGO / NurPhoto

„Valverde wciąż może wyciągnąć z niego więcej”

MADRYT – wielbicieli nie brakuje Federico Valverde naprawdę nie ma na co narzekać w tej chwili. Niedawno nie mniejsza postać niż kolega z drużyny Toni Kroos wyniosła Urugwajczyka na piłkarski Olimp w mediach społecznościowych po jego wybitnym występie w Cláscio (wynik końcowy 3:1), określając silnik środkowy Realu jako „gwiazdę” „Top 3 na świecie w tej chwili”. Opinia, z którą rodowity Greifswald nie jest osamotniony.

Z Fernando Hierro (54), inna legenda Blancos, dołączyła do pochwał 24-latka, określając go również jako jednego z najlepszych obecnie środkowych pomocników na świecie: „Dla mnie nie ma żadnych wątpliwości. Wydobył swoją broń, wykończenie spoza szesnastki, zagrożenie punktowe z drugiego rzędu, odzyskiwanie piłki w grze przejściowej… Gdy ma przed sobą pole, uwalnia swoje walory. Fede ma wiele dobrych cech i jest w świetnej formie.”

Fakt, że „el pajarito” („mały koliber”), który ze względu na osiągniętą dojrzałość nazywany jest teraz „el halcón” („sokół”), tak się rozwinął, był jednak dla Hierro tylko ograniczonym zaskoczeniem. Ponadto widzi, że Valverde jest daleki od osiągnięcia kresu swojego rozwoju: „Kiedy Real ogłosił jego podpisanie, byłem wtedy w Urugwaju i Diego Forlán już wtedy powiedział mi, że zamierzają pozyskać diament w surowcu. To nowoczesny zawodnik, silny fizycznie, z ogromnym strzałem i dużą pewnością siebie. Jest typowym angielskim graczem typu box-to-box, który dojrzał i zdołał spełnić swój potencjał, ale zawsze może wydobyć z niego nieco więcej.”

Real tylko trzecią najlepszą drużyną? „Śmiałem się wniebogłosy”

Valverde odegrał też oczywiście kluczową rolę w triumfie Merengues w Lidze Mistrzów w zeszłym sezonie. Dlaczego Królewscy, mimo znakomitego sezonu, w tym wielkiego dubletu, zostali uhonorowani dopiero jako trzecia najlepsza drużyna świata za Manchesterem City i Liverpoolem FC na gali Ballon d’Or jest dla Hierro zagadką: „Śmiałam się w głos. Kryteria nie są zbyt jasne. Dlaczego dostajesz tę nagrodę? Czy z powodu wyników, osiągnięć, teraźniejszości, tego co dany klub reprezentuje, czy z powodu historii? Za co ta nagroda, Real powinien ją wygrać. To nie jest odbieranie niczego City, są świetną instytucją, która gra świetny futbol, ale Real zasłużył na to.”

Były kapitan był jednak niechętny do formułowania prognoz dotyczących starcia w rundzie 16 z Liverpoolem w lutym ze względu na zbliżające się wcześniej Mistrzostwa Świata. To wszystko „wciąż zbyt daleko: „Wciąż tak wiele dzieje się między nami. Liverpool może nie jest w najlepszej formie, ale zobaczymy za kilka miesięcy. Są drużyną odważną i skomplikowaną do ogrania. Wiemy jednak, że trzeba pokonać każdy zespół, by wygrać daną rzecz. Tak jak to zrobił już Madryt w zeszłym sezonie.”

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

Czytaj również:  Erling Haaland bierze Karima Benzemę za wzór do naśladowania

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More