Hazard „nie chce opuszczać Realu”: „Nadal czuje się pewny siebie”

Pasjadosportu.pl » Hazard „nie chce opuszczać Realu”: „Nadal czuje się pewny siebie”

Konferencja prasowaEden Hazard ma ostatnio w Realu Madryt tylko miejsce na ławce. Belg chce wykorzystać mistrzostwa świata w Katarze, aby nabrać rytmu, a następnie zaatakować po raz kolejny w Madrycie. Mimo wszystko 31-latek nie uważa swojego czasu u mistrzów Hiszpanii za zakończony.

Foto: IMAGO / Belga „&gtEden Hazard Belgien Real MadridPowiększ

Hazard chce udowodnić swoją wartość na Mistrzostwach Świata w Katarze – Foto: IMAGO / Belga

Hazard: „Od mnie zależy, czy się pokażę”

TUBIZE. Chociaż Eden Hazard hazard, który nie odgrywa znaczącej roli w Realu Madryt, został powołany do składu reprezentacji Belgii na mistrzostwa świata w Katarze przez trenera narodowego Roberto Martíneza. Na konferencji prasowej w poniedziałkowe popołudnie w obozie selekcjonera Belgii, Hazard zabrał głos.

„Zachowuję swój uśmiech. To ode mnie zależy, czy się pokażę, bo miałem trudne miesiące, w których nie mogłem znaleźć większego rytmu.”, ofensywny człowiek spojrzał wstecz na swój ostatni pobyt w Madrycie. Patrząc na mistrzostwa świata i przyszłość, podkreślił: „Teraz muszę pokazać, że nadal mogę to robić. Sam nie mam co do tego wątpliwości. Ale rozumiem, że inni tak robią”

Tylko rezerwista w Realu? „Po mistrzostwach świata może wyglądać inaczej”

Pod wodzą trenera Realu, Carlo Ancelottiego, skrzydłowy wystąpił w tym sezonie tylko w sześciu meczach, rozgrywając 229 minut. W samej LaLiga ostatnie dziewięć spotkań spędził wyłącznie na ławce rezerwowych. „Rozmawialiśmy długo przed sezonem i powiedział mi, że dostanę swoje szanse. Oczywiście teraz nie zdarza się to wystarczająco często, ale muszę zrozumieć decyzję Ancelottiego.”, wyjaśnił numer 7 Realu, który mimo to doprecyzował: „Nie chcę opuszczać Reala. Może po mistrzostwach świata będzie inaczej”

Z jego kontraktem w Madrycie wygasającym w 2024 roku i zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, Hazard powiedział: „Wciąż czuję w sobie pewność siebie. To daje mi siłę. Przez dwa lata nie straciłem nagle swoich właściwości. Mam też wiele wyzwań: To jest mój trzeci Puchar Świata. Chcę pokazać, że Belgia nadal może polegać na swoim kapitanie i dać tutaj wszystko”

„To tylko kwestia rytmu”

Gol Hazarda w Katarze: „Chcemy dotrzeć jak najdalej. Oczywiście zależy to od różnych parametrów. Nasze pierwsze skupienie powinno być na tej fazie grupowej. Żeby najpierw przez to przebrnąć. Dać wszystko. Wtedy wszystko jest możliwe, jeśli damy z siebie maksimum. Ćwierćfinały, półfinały, a nawet finał.” Wreszcie, może to być „mój ostatni Turyn z Belgią”, podzielił się 31-latek, dodając: „Wraz z kilkoma innymi chłopakami osiągnąłem wiek, w którym można się po tym zatrzymać. Ale nie bez wypróbowania go najpierw w Katarze”

W każdym razie czuje, że jest gotowy na wielki turniej w Katarze. „Od czasu operacji stopy czuję się dobrze, wcześniej miałem bardzo trudny okres. Teraz, gdy płytka jest na zewnątrz, czuję się lepiej i jestem znowu bardziej mobilny. Powtarzam: to tylko kwestia rytmu”hazard wyjaśnił o swoim obecnym stanie zdrowia.

Czytaj również:  Valverde mówi wprost: "To nie było dzisiaj na sto procent"

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More