Hakimi o odejściu z Realu: „Nie jest źle”

Pasjadosportu.pl » Hakimi o odejściu z Realu: „Nie jest źle”

Wywiad

Zawsze był uważany za wyznaczonego następcę Daniela Carvajala, ale teraz zarabia.. Achraf Hakimi zarobił pieniądze z Paris St. Germain. Po roku jako zawodnik rotacyjny w profesjonalnym składzie Królewskich, Marokańczyk najpierw trafił na dwa lata na wypożyczenie do Borussii Dortmund w 2018 roku, zanim Królewscy pozwolili swojemu homegrown playerowi odejść do Interu Mediolan w 2020 roku za 45 milionów euro – głównie z powodu kryzysu Corony. Przeniesienie do mistrzów Francji nastąpiło zaledwie rok później.

Hakimi podkreślał w przeszłości, że chciałby wrócić do Madrytu, ale z perspektywy czasu uważa, że (tymczasowa) przeprowadzka do Dortmundu była mniej więcej bez alternatywy. Jako młody zawodnik, niesamowicie trudno jest uzyskać regularny czas gry z royale. „To nie jest tak, że coś mi umknęło. Ale kiedy jesteś młody i jesteś w najlepszym klubie na świecie, to nie jest łatwo grać. Musiałem podjąć decyzję, a kiedy jesteś młody, chcesz cieszyć się futbolem. Oczywiście podobało mi się tam, ale w inny sposób. Chciałem to zrobić na boisku i myślę, że nie wyszło to najgorzej.”, 24-latek powiedział RADIO MARCA.

Były Canterano wciąż jednak nie odnosi się do Realu Madryt ani swojego byłego trenera Zinédine’a Zidane’a: „Mam dla niego tylko dobre słowa, bo to on mi zaufał i wystawił mnie w Realu. To samo mogę powiedzieć o moim trenerze krajowym, który zaufał mi mimo mojego wieku i mojej gry. To samo dotyczy Conte we Włoszech. To bardzo intensywny trener”

REAL MADRID LIVE: Subskrybuj teraz z DAZN

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  Przeciwko Valladolid: W składzie Realu Madryt brakuje tylko Mariano