Gniew: UNECATEF „zdecydowanie” potępia kontrowersyjne uwagi Abdela Bouhazamy

Pasjadosportu.pl » Gniew: UNECATEF „zdecydowanie” potępia kontrowersyjne uwagi Abdela Bouhazamy

Dyscyplina

Abdel Bouhazama jest teraz na celowniku UNECATEF, będąc winnym poważnej wpadki podczas przedmeczowej rozmowy w Montpellier.

Zapping National Football Puchar Francji: Calais, Quevilly, El-Biar, … największe wyczyny konkurencji

Stryczek zaciska się wokół Abdela Bouhazama. 54-latek został we wtorek zwolniony z funkcji trenera Angers po serii słabych wyników oraz za wygłaszanie niestosownych komentarzy podczas przedmeczowej rozmowy przeciwko Montpellier w weekend. Były trener SCO został skierowany do krajowej rady etyki FFF, ale naraził się również na gniew krajowego związku francuskich trenerów piłkarskich i personelu technicznego (UNECATEF), który również ostro potępił jego postawę, mając nadzieję, że nie pozostanie ona bezkarna.

„UNECATEF zdecydowanie potępia uwagi trenera Angers. W żadnym przypadku, jakkolwiek zjadliwa byłaby wypowiedź, w celu zmobilizowania swoich zawodników, nie może ona legitymizować czynów karygodnych lub być uznana za niezdarność czy kadrowość. Zawód trenera cierpi wystarczająco i nie musi cierpieć z powodu tego rodzaju wpadek. Trenerzy muszą kontrolować swój język w każdych okolicznościach – powiedział związek trenerów, dodając, że od 2022 roku współpracował ze stowarzyszeniem Le Colosse aux pieds d’argile, aby „podnieść świadomość ryzyka przemocy seksualnej i molestowania w sporcie”.

{ 𝗖𝗼𝗺𝗺𝘂𝗻𝗶𝗾𝘂é 𝗼𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗲𝗹 }#unecatef #coaches #football #uniondesentrainersetdescadrestechniquesdufootball #coaches #championship #coach #Ligue1 #ligue2bkt #national #communiqué #football #colosseauxpiedsdargile #violences #prevention pic.twitter.com/yHZKeXCoRi

– UNECATEF (@UNECATEF) March 7, 2023

Podsumowując

Abdel Bouhazama jest teraz na celowniku UNECATEF, francuskiego związku trenerów piłkarskich, po tym jak popełnił bardzo poważny błąd podczas przedmeczowej rozmowy. Francuski związek trenerów piłkarskich ma nadzieję, że jego zachowanie nie pozostanie bezkarne.

Dziennik

Każdego wieczoru znajdź wybór artykułów w twoja skrzynka pocztowa.

Czytaj również:  Po zamieszaniu wokół finału mistrzostw świata: Karim Benzema obchodzi 35 urodziny