Fundacja Ángel Nieto i jej projekt „Motocykle, sztuka i uśmiechy” w Jerez

Pasjadosportu.pl » Fundacja Ángel Nieto i jej projekt „Motocykle, sztuka i uśmiechy” w Jerez
  • EFE

The Fundacja Ángel Nieto i jej projekt „Moto, Arte y Sonrisas” (M.A.S.) będą obecne na torze w Jerez podczas Grand Prix Hiszpanii MotoGP w przyszły weekend, z obrazami, które zostaną wystawione na aukcję, aby pomóc motocykliście z urazem rdzenia kręgowego.

Fundacja Ángel Nieto rozpoczyna sezon MotoGP swoim projektem charytatywnym „MAS”, który łączy motocyklizm, Mistrzostwa Świata MotoGP i sztukę, przy współpracy hiperrealistycznego malarza Manu Campa.

Inicjatywa ta, na rzecz której cztery obrazy zostaną wystawione na aukcję w miesiącu maju w domu aukcyjnym Durán, pomoże zawodnikowi z urazem rdzenia kręgowego, który potrzebuje dużego wsparcia w powrocie do zdrowia, jak również wyprodukuje ograniczoną liczbę numerowanych reprodukcji podpisanych przez autora.

Pierwszy obraz został już wybrany przez samą Fundację i będzie to portret Ángela Nieto. Drugi został wybrany przez zespół Dorna i przedstawia jedynego zawodnika z większą ilością tytułów niż Nieto, jego wielkiego włoskiego przyjaciela Giacomo Agostini. Paddock Mistrzostw Świata wybierze trzeci obraz z licznej grupy zawodników, którzy również są legendami MotoGP.

Ten trzeci kadrowicz zostanie wybrany w drodze głosowania przez wszystkich członków zespołów. Zawodnicy, mechanicy, przedstawiciele czy menadżerowie zespołów będą mogli głosować wśród 34 zawodników, skatalogowanych już jako Legendy, poprzez platformę, do której będą mieli dostęp za pomocą kodu QR lub z telefonu komórkowego.

Czwarte i ostatnie pole zostanie wybrane przez fanów spośród ich ulubionych kierowców poprzez sieci społecznościowe i własną stronę internetową fundacji „fundacionangelnieto.org”.

Zawodnika przedstawionego na tym czwartym obrazie poznamy w ten weekend na torze w Jerez i to właśnie bracia Gelete i Pablo Nieto, Giacomo Agostini oraz sam artysta Manú Campa odsłonią wszystkie prace, które będą wystawione na torze Ángel Nieto w Jerez przez cały weekend 28-30 kwietnia.

„Fundacja została stworzona, aby pomagać kibicom, pomagać ludziom, którzy ucierpieli w wypadkach motocyklowych i oczywiście, aby im zapobiegać, a dzięki tej akcji M.A.S. jesteśmy w stanie pomóc zawodnikowi, który doznał urazu kręgosłupa”, wyjaśnia Gelete Nieto o inicjatywie, o której mówi: „Mój ojciec byłby bardzo zadowolony z tej decyzji, a jeszcze bardziej z tego, że została ona zaproponowana przez naszego nowego Dyrektora ds. Międzynarodowych i Akcji Społecznych, Antonio Rodrígueza 'Toñejo’, przyjaciela mojego ojca na całe życie, który od 1990 roku porusza się na wózku inwalidzkim”.

Czytaj również:  Real 1x1 przeciwko Osasunie

Z Okręgu Ángel Nieto obrazy powędrują do galerii Durán. Od tego momentu zainteresowani będą mogli rozpocząć licytację online, aby nabyć dzieła, które zostaną wystawione na aukcji pod koniec maja w Durán Arte y Subastas.

Fundacja ogłosiła niedawno powołanie „Toñejo” na stanowisko dyrektora ds. międzynarodowych i akcji społecznych i to właśnie on zaproponował cel, na jaki zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.

Kiedy w 1990 roku Toñejo uległ wypadkowi, który pozostawił go na wózku inwalidzkim, sam Ángel Nieto zadedykował mu kilka słów otuchy z telewizora podczas transmisji na żywo z Grand Prix Jugosławii w 1990 roku na torze w Rijece, dlatego poprzez pracę w Fundacji chce odwdzięczyć się Nieto za sympatię i przyjaźń.

Toñejo, przy współpracy lekarzy działających w zakresie opieki i pielęgnacji pacjentów z uszkodzeniem rdzenia kręgowego oraz powierników Fundacji, wybierze motocyklistę, który otrzyma środki z aukcji, aby nieco ułatwić mu rozpoczęcie nowego życia.

Zamiarem Fundacji jest uzyskanie jak największego dochodu na swoje cele poprzez tę oryginalną propozycję, ale nie chce ona pozostawić fanów bez ich ulubionego zawodnika i w porozumieniu z artystą postanowiła stworzyć numerowane reprodukcje obrazu Ángela Nieto, które zostaną wystawione na sprzedaż po przystępnej cenie.

Read More