FERRAJOLO: „Wartość Zaniolo nie jest mierzona liczbą bramek

Pasjadosportu.pl » FERRAJOLO: „Wartość Zaniolo nie jest mierzona liczbą bramek

massimo-ascolto-new

Zbliża się europejski pojedynek z Betisem, wystawiony jutro wieczorem u siebie, a wzdłuż częstotliwości radiowych analizowani są przeciwnicy i szanse Romy. „Mówienie, że Giallorossi są zobowiązani do wygranej jest bardzo niebezpieczne”, Roberto Pruzzo przekonuje. Dla Francesco Balzaniego „to trudny mecz dla Romy, w którym trzeba wygrać 7”. Riccardo Trevisani natomiast skupia się na wyborach formacji: „Wykluczam, że Abraham może ponownie wejść na ławkę”.

Luigi Ferrajolo staje po stronie Zaniolo: „Jego wartość nie jest mierzona ilością goli”. Checco Oddo Casano natomiast wraca do jutrzejszego wyzwania przeciwko Hiszpanom: „Trudny przeciwnik.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, felietonie na LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Dla mnie jest tylko jedna wątpliwość z przodu, Pellegrini na razie. Z przodu Dybala, Belotti i Zaniolo (GIANLUCA LENGUA, Radio Radio 104.5, Lo Sport)

Myślę, że będzie tam Abraham i Belotti. Przy dwóch środkowych napastnikach nie sądzę, żeby Zaniolo grał, jeśli będzie dobrze to będzie miejsce dla Dybali (ROBERTO MAIDA, Radio 104.5, Lo Sport)

Zaniolo nie jest strzelcem bramek. Jest kimś, kto rozciąga drużynę, kto bierze na siebie bicie: jego wartość nie jest mierzona liczbą bramek. Dziś bardzo podobał mi się Mourinho, gdy mówił o numerze 22 (LUIGI FERRAJOLO, Radio 104.5, Lo Sport)

Mourinho ma rację, gdy identyfikuje w Dybali, Maticu i Smallingu, dodałbym jeszcze Ibaneza, zawodników, którzy zaoferowali najlepsze występy od początku roku. Pozostali będą się poprawiać i rozwijać, marże i potencjał Romy są nadal ogromne i to jest najważniejsza wiadomość. Rui Patricio? Przykro mi, że w mieście buduje się sprawa o Luzytańczyka, to jeden z głównych bohaterów Tirany, nie zasługuje na lincz, o którym czytałem (MAX LEGGERI, Rete Sport 104.2)

Roma może i musi się jeszcze rozwijać, jest kilka osób, które muszą podnieść swój indywidualny poziom, szczególnie w strefie ofensywnej. Pomocnicy i napastnicy mogą poprawić swoje indywidualne osiągnięcia i jeśli tak się stanie, Roma może dokonać ostatecznego skoku jakościowego. Betis? Trudny przeciwnik, będziemy potrzebowali, jak powiedział Mourinho, świetnej drużyny Romy na boisku i poza nim (CHECCO ODDO CASANO, Rete Sport 104.2)

Dybala prawdopodobnie pojawi się na boisku, moim zdaniem Zaniolo pozostaje na zewnątrz z Abrahamem i Belottim z przodu (EMANUELE ZOTTI, Tele Radio Stereo 92.7)

Czytaj również:  Trigoria: treningi wznowione jutro po południu

Roma musi jutro wygrać (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Nie ufam Betisowi, ufam Romie, która jest ostrożnym zespołem, który niewiele przyznaje i wykorzystuje sytuacje. Mówienie, że Giallorossi mają obowiązek wygrać jest bardzo niebezpieczne (ROBERTO PRUZZO, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Betis to silny zespół, Roma potrzebuje punktów, a Liga Europy może stać się podatkiem (STEFANO AGRESTI, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

W sobotę było prestiżowe zwycięstwo, ważne przede wszystkim, by odebrać 3 punkty po Atalancie. Do 13 listopada będzie to „tour de force”, ale teraz jest kluczowy moment dla mistrzostw. Matic i Cristante nie mieli grać razem, potem kontuzja Wijnalduma namieszała w kartach. Mistrzostwa Świata to z pewnością przełomowy moment sezonu, dlatego przewidzenie tego, co wydarzy się na jego koniec jest niemal niemożliwe (CARLO ZAMPA, PlayRoma)

Nigdy nie będziemy Bayernem Monachium, nigdy Realem Madryt, dlatego niektóre kluby potrzebują takiego dresiarza jak Mourinho w Romie (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Być może Betis gra bardziej proaktywny futbol niż Roma, ja myślę, że Roma zagra tak, jak przywykliśmy oglądać przez 80% czasu: solidny blok defensywny, szukanie przestrzeni i być może gra na błędach przeciwnika. Tak zbudowana jest Roma, poproszenie Romy o inną grę wydaje się trudne (MAX PALOMBELLA, PlayRoma)

Jutrzejszy mecz bardzo mnie martwi, przewidywałem 0-0, bo Betis to silna drużyna i to decydujący mecz. Z Betisem spodziewam się, że Roma nie będzie szczególnie agresywna, myślę, że na początku obie drużyny będą się wzajemnie badać, to mecz, który może nadać decydujący zwrot w sezonie (MARCO ANDREOLI, PlayRoma)

Wykluczam, że Abraham znów wejdzie na ławkę. Zaniolo jako środkowa połowa? Nie lubię go, widzę zawodnika, który potrzebuje przestrzeni, celowania, bycia blisko bramki (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Myślę, że czwartkowy mecz będzie podobny do tego, który widzieliśmy w meczach z Atalantą i Interem. Mam nadzieję, że nie wpadniemy w pętlę, że potrzebujemy klepnięcia bramki, żeby zacząć grać. Spodziewam się uważnej strony Romy, która wie jak kontratakować przeciwnika, którego taktyczne credo faworyzuje posiadanie piłki (LEONARDO BUTTARI, PlayRoma)

Trudny mecz nr 7 dla Romy przeciwko Betisowi (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)