F1, propozycja Elona Muska staje się wirusowa: „Wyścigi między samochodami elektrycznymi i termicznymi

Pasjadosportu.pl » F1, propozycja Elona Muska staje się wirusowa: „Wyścigi między samochodami elektrycznymi i termicznymi

RZYM –

Wyścig, jeśli nie całe mistrzostwa, między elektrycznymi i endotermicznymi samochodami wyścigowymi. To najnowsza prowokacja ze strony Elona Muska, patron Tesla e Twitter, który na marginesie GP Miamiz własnej platformy społecznościowej uruchomił sensacyjną propozycję, która błyskawicznie stała się wirusowa.

Musk: „Mieszana Formuła 1 między samochodami elektrycznymi i termicznymi

Urodzonemu w RPA menedżerowi, jak wiemy, nie są obce sensacyjne publikacje, które często generują jedynie wiele dyskusji, nie przekładając się na konkrety. Równie prawdziwe jest jednak to, że w swojej działalności zawodowej Elon Musk wielokrotnie wyprzedzał swoje czasy, pozostawiając miejsce na początkowo najbardziej niewyobrażalne fantazje. I to od niemal 6 mln akcji jego tweeta, wydaje się, że „bomba” zrzucona na Formułę 1 wywołała i wywołuje spore poruszenie. Komentując tweeta autorstwa Espn w sprawie obecności menedżerów lub byłych menedżerów dużych firm technologicznych na padokach GP Miami, Musk zaproponował „Ścigać się samochodami elektrycznymi i benzynowymi i/lub hybrydowymi”. Na razie tylko jeden wyścig, potem zobaczymy.

Propozycja, jakkolwiek sensacyjna, wydaje się w tej chwili mało realna, ponieważ istnieje już cyrk w całości poświęcony samochodom elektrycznym, the Formuła E. I właśnie z tego powodu, ponieważ osiągi między tymi dwoma typami samochodów nie są obecnie nawet zbliżone, z Formuła 1 zdecydowanie przewyższa pod względem prędkości i osiągów na torze. Niemniej jednak, jak wiadomo, badania postępują w szybkim tempie i kto wie, czy w niedalekiej przyszłości oba typy samochodów nie będą ze sobą konkurować. W tym momencie pojawi się jednak również kwestia dwóch przepisów, które zostaną połączone w jeden zestaw zasad, których należy przestrzegać w hipotetycznych „super mistrzostwach”. Zobaczymy. W tej chwili dane w ręku Muska wydają się być kolejną prowokacją, która poruszyła media społecznościowe.

© POWIELANIE ZASTRZEŻONE

Czytaj również:  Rynek piłkarski Romy, propozycja dla Mourinho: West Ham jest na miejscu