Eden Hazard o geście DFB: „Nie jestem tu dla politycznego przekazu”

Pasjadosportu.pl » Eden Hazard o geście DFB: „Nie jestem tu dla politycznego przekazu”

Drużyna narodowaEden Hazard wypowiada się na temat reprezentacji Niemiec. Powiedział, że piłkarze są w Katarze, aby skupić się na sportowej stronie turnieju. „Nie po to, by wysłać polityczny komunikat” – mówi Belg.

Zdjęcie: Virgine Lefour, Anne-Christine Poujoulat/BELGA MAG/AFP via Getty Images”&gtEden Hazard Niemcy DFB Drużyna Usta na MŚ 2022 Gest reprezentacji narodowej Powiększ

Hazard komentuje moralny gest reprezentacji Niemiec na Mistrzostwach Świata w 2022 roku – Zdjęcie: Virgine Lefour, Anne-Christine Poujoulat/BELGA MAG/AFP via Getty Images

Niemcy: Przed rozpoczęciem mundialu nie chodzi o sprawy sportowe

AR-RAYYAN. „Teraz mamy sałatkę”thomas Müller skomentował w środę słaby start reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata w Katarze. Zespół DFB jest już w dość niezręcznej sytuacji po porażce 2-1 z Japonią, a teraz musi wygrać z Hiszpanią w niedzielę, aby uniknąć kolejnej eliminacji na koniec fazy grupowej.

Przed rozpoczęciem mundialu drużyna niemieckiego trenera Hansiego Flicka i jej otoczenie bardziej przejmowało się agonalną debatą nad zakazem noszenia kolorowej opaski kapitańskiej z napisem „One Love” (znak przeciwko homofobii, antysemityzmowi i rasizmowi, a także na rzecz praw człowieka i praw kobiet) niż sprawami zasadniczymi: wynikiem sportowym i udanym rozpoczęciem turnieju.

Dlatego sporo osób widzi w porażce z Azjatami rachunek za niepokoje. Niepokój, który również Eden Hazard nie może zrozumieć. Po zwycięstwie Belgów 1-0 nad Kanadą napastnik Realu Madryt zganił Niemców.

„Would have done better not to”

Fakt, że wszyscy fachowcy z DFB zakryli usta podczas zdjęcia drużynowego przed rozpoczęciem meczu, aby wyrazić swój protest wobec światowego organu zarządzającego piłką nożną FIFA w związku z kłopotami z opatrunkiem, jest dla Hazarda jak najbardziej na miejscu. „Ale po tym przegrali mecz”powiedział z uśmiechem. Lepiej by zrobili nie robiąc tego i wygrywając. Jestem tutaj, aby grać w piłkę nożną, a nie wysyłać polityczny komunikat. Są ludzie, którzy lepiej się do tego nadają. Chcemy się skupić na piłce nożnej”, ofensywny gwiazdor powiedział norweskiemu nadawcy TV2.

Czytaj również:  Ligue 1: znani są sędziowie na dzień 27

Do One Love-Kampania obejmowała Belgów, a także Niemcy, Danię, Anglię, Holandię, Szwajcarię i Walię. Tym samym jako kapitan tę opaskę nosiłby Hazard. 31-latek: „Nie czuję się komfortowo mówiąc o tym, ponieważ jestem tutaj, aby grać w piłkę. Nie chciałem zaczynać meczu od żółtej kartki, to by było denerwujące na resztę turnieju. Dlatego się na nią nie zdecydowałam, ale gdybym mogła wybrać jeszcze raz, to pewnie i tak bym ją założyła.

„Czerwone Diabły” w swojej grupie grają jeszcze z Marokiem (niedziela, godz. 14) i Chorwatami w otoczeniu Luki Modrića (1 grudnia, godz. 16). Niemcy najpierw grają z Hiszpanią, a potem z Kostaryką (1 grudnia, godz. 20). Czy w takim razie nadal coś jest na rzeczy?

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More