Eden Hazard: „Latem możliwe jest, że odejdę”

Pasjadosportu.pl » Eden Hazard: „Latem możliwe jest, że odejdę”

WywiadEden Hazard nie wyklucza opuszczenia Realu Madryt po sezonie. Odejście w styczniu nie wchodzi jednak w grę w przypadku belgijskiej klapy w ataku. Przeprasza kibiców Królewskich za to, że tak bardzo ich rozczarował.

Eden Hazard Real Madryt

Hazard wypowiedział się dla gazety sportowej MARCA na temat swojej sytuacji w Realu – Zdjęcie: MARCA

Eden Hazard: mało czasu na grę w Realu Madryt

TUBIZE. Tylko 72 występy, tylko siedem goli, tylko jedenaście asyst: Eden Hazard musi przyznać sam przed sobą, nawet po prawie trzech i pół roku, że jest wielką klapą w Realu Madryt. Każdy z jego czterech dotychczasowych sezonów był czystym rozczarowaniem.

w sezonie 2022/23 31-letni Belg kilkukrotnie ambitnie zapowiadał latem, że w końcu powinno się udać z jego eksplozją jako Królewskich, ale z zaledwie 229 minutami gry sprawy idą mu jeszcze gorzej niż wcześniej. Z zawodników outfieldowych mniej czasu gry mają tylko Daniel Ceballos (209), Mariano Díaz (25), Jesús Vallejo (17) i Álvaro Odriozola (zero).

Hazard nie wyklucza zatem odwrócenia się od Madrytu po zakończeniu sezonu, natomiast odejście po Mistrzostwach Świata nie wchodzi w grę w jego przypadku. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Odejście z Realu „niemożliwe w styczniu

„W styczniu niemożliwe, bo mam rodzinę i lubię to miasto. Ale latem możliwe jest, że wyjadę. Mam jeszcze kontrakt na jeden rok wtedy, to decyzja klubu. Jeśli klub powie mi: 'Eden, dziękuję za te cztery lata, ale musisz odejść’ Wtedy muszę to zaakceptować, bo to normalne. Chciałbym jednak grać więcej i pokazać, że jestem dobrym zawodnikiem”31-latek powiedział gazecie sportowej MARCA w Tubize, gdzie przebywa z drużyną narodową w ramach przygotowań do mistrzostw świata.

Eden Hazard do Madridistas: „Przepraszam”

Hazard wypowiedział się również na temat..

Czytaj również:  3. Półmetek: Więcej od Arribasa, proszę!

…kilka wywiadów, których udziela: „Bardzo trudno jest rozmawiać, kiedy się nie gra. Wolę grać, a potem rozmawiać. W tej chwili nie mogę wiele mówić. Futbol to moje życie i chcę po prostu grać”

…spadek popularności wśród kibiców i czy rozumie: „Oczywiście! To normalne. Jestem zawodnikiem, który przez trzy lata nie był zbytnio wykorzystywany. Mogę to zrozumieć. Muszę się pokazać, kiedy gram – czy to jest pięć minut, dziesięć czy 15. Rzeczą, której mi brakuje są minuty akcji. Są też zawodnicy, którzy są w tej chwili lepsi ode mnie”

, kibice rozczarowani jego sprawą i przesłaniem do poszczególnych Madridistów: „Przykro mi, kolego. Staram się, ale… Przepraszam. Mam jeszcze rok i muszę się pokazać, ale nie jest to łatwe. Nie gram, chcę grać więcej. Naprawdę mi przykro. Przepraszam za to, co się stało”

Belg daje Realowi „zero punktów pod względem gry”

…rzeczy, które z perspektywy czasu mu się nie udały: „Myślę, że nie zawiodłem. W ciągu dziesięciu lat rozegrałem wiele spotkań, z czego siedem w Premier League, gdzie otrzymałem wiele kopnięć. Są takie momenty w życiu, kiedy masz trochę mniej szczęścia z takim czy innym meczem, z kontuzją… Możesz zmienić wiele rzeczy w swoim życiu, ale myślę, że było dużo pecha – trochę z powodu koronawirusa, trochę z powodu izolacji…”

…wynik, jaki daje sobie za swój rzeczywisty czas: „Phew… Zero w sensie grania, bo nie gram. Ale dziesięć punktów ze względu na to, jak przeżywam ten moment z drużyną. Nie gram, ale bycie zawodnikiem Realu Madryt było moim marzeniem od najmłodszych lat. Chcę grać w tym klubie i w tej koszulce”

Eden Hazard: „Chciałem mieć operację wcześniej”

…płytka usunięta z prawej kości strzałkowej w marcu ubiegłego roku, ale bez niej też nie występuje: „Chciałem mieć operację wcześniej: pod koniec drugiego sezonu, ponieważ w tamtym sezonie miałem wiele kontuzji. Czułam, że w moim ciele jest coś, co nie jest dobre. Chciałem wcześniej usunąć płytkę, ale klub powiedział mi: „Nie, to niemożliwe, musisz być wypoczęty”. Porozmawiamy z lekarzami, płyta nie jest problemem” Myślę, że myśleli, że to coś psychologicznego. Ale potem w trzecim sezonie to samo: Kontuzja, kontuzja… Nie mówię, że to wina klubu, lekarza czy operacji. Mówię, że wiele rzeczy złożyło się w całość”

…Jego i tak już dziwny start w 2019 roku z powodu nadwagi: „Ale zawsze tak było ze mną. W sezonie muszę pracować i grać w piłkę, ale jeśli będę miał trzy tygodnie przerwy, to zrobię sobie przerwę. Nie zamierzam się tam zmieniać. Wtedy miałem dwa niesamowite miesiące przed kontuzją. Potem nie miałem szczęścia z powodu kwarantanny i wielu rzeczy, z wieloma kontuzjami w drugim sezonie… W ciągu dziesięciu lat rozegrałem 500 spotkań w Chelsea i nie miałem żadnych kontuzji. Potem te dwa lata z wszystkimi kontuzjami. To coś, czego nie potrafię wyjaśnić”

…Pytanie, czy z jednej strony w ogóle kiedykolwiek istniała poważna opcja odejścia z Realu, a z drugiej powrotu do Chelsea FC: „Nie”

…Zinédine Zidane, który wyraźnie pokładał w nim więcej wiary niż Carlo Ancelotti: „Nie mam żadnego kontaktu z Zidane’em, ale pod koniec drugiego sezonu pod jego wodzą powiedział mi: 'Cokolwiek się stanie, musisz patrzeć do przodu i cieszyć się tym w tym klubie’ Są niemal zupełnie podobni, dwaj różni trenerzy, ale ci sami ludzie. Do obu mam ogromny szacunek”

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

Czytaj również:  Wczesny start: wizyta Realu Madryt w Mallorce zaplanowana

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More