ECA Youth Knowledge Exchange, Vergine: „Chwila rozwoju i wzbogacenia” (VIDEO)

Pasjadosportu.pl » ECA Youth Knowledge Exchange, Vergine: „Chwila rozwoju i wzbogacenia” (VIDEO)

vincenzo-vergine

Po konferencji ECA Youth Knowledge Exchange, której gospodarzem w dniach 18 i 19 października była Roma, klub Giallorossi podsumował dwudniowe wydarzenie notką na swojej oficjalnej stronie internetowej:

Dwudniowa Youth Knowledge Exchange, konferencja ECA, która w tej czwartej edycji, pierwszej we Włoszech, została zorganizowana przy wsparciu AS Roma, dobiegła końca.

Wydarzenie, które odbyło się na Stadio Olimpico, było okazją dla przedstawicieli 60 europejskich klubów do wymiany poglądów na temat szkolenia trenerów drużyn młodzieżowych, w które AS Roma zainwestowała bardzo dużo pod względem zasobów ludzkich i nie tylko.

„Byliśmy szczęśliwi, że na koniec tych dni pracy otrzymaliśmy pozytywne opinie” – skomentował Vincenzo Vergine, szef sektora młodzieżowego Giallorossich.

„Chciałbym podziękować Eca i jeszcze raz podkreślić nasze zadowolenie z możliwości zorganizowania tego wydarzenia w Rzymie, w którym ponadto zarejestrowano największą liczbę uczestników w porównaniu z poprzednimi edycjami.

Sprawozdania i porównania, które się pojawiły, były momentem wzrostu i wzbogacenia, a także sposobem na jasne określenie, w którym kierunku chcemy iść. W tym względzie uważam, że aktualizacja ma zasadnicze znaczenie: we Włoszech opracowaliśmy najnowocześniejsze metodologie, ale prawdą jest również, że pod pewnymi względami są w Europie kraje, które oferują stałą inspirację. Dlatego chcemy nadal wnosić nasz wkład w debatę na temat przyszłości sektorów młodzieżowych i jednocześnie czerpać z niej korzyści”.

Na scenie konferencji wygłoszono kilka przemówień, począwszy od Vincenzo Vergine’a, skupiającego się na wizji Klubu w odniesieniu do sektora młodzieżowego i chęci ciągłego stawiania zawodnika w centrum projektu, zwiększając liczbę godzin indywidualnej pracy poświęconej młodzieży.

W ślad za wypowiedzią Vergine, dyrektor techniczny młodzieżowych drużyn Azzurri Maurizio Viscidi podzielił się refleksją na temat konieczności ciągłej pracy nad techniką indywidualną.

Swój wkład wniósł również dyrektor generalny obszaru sportowego Klubu, Tiago Pinto, ilustrując, jak AS Roma dba o fazę przejścia chłopców z Primavery do Pierwszej Drużyny.

Czytaj również:  Sampdoria kontra Roma, Audero: "Ciężki mecz, porażka boli. Kara ułatwiła Giallorossim" (WIDEO)

Na scenie, podczas przemówienia Pinto, Edoardo Bove, Ebrima Darboe i Nicola Zalewski.

W drugim dniu wymiany wiedzy o młodzieży swój wkład zaoferowali przedstawiciele Bayernu Monachium, RB Salzburg i Interu Turku.

Oto słowa Pouya Yaghoubinia, analityka ds. rozwoju piłki nożnej w ECA: „Temat, który był poruszany w tych dniach, rozwój metod pracy i szkolenia trenerów młodzieży, idealnie pasował do klubu, miasta i stadionu, który nas gościł: roma ma jasną wizję tego, co chce zrobić, a raporty dyrektora generalnego Pinto, szefa sektora młodzieżowego Vergine, wraz z inwestycjami poczynionymi przez Klub, stanowiły idealny kontekst dla sukcesu spotkania.”

(asroma.com)

VAI ALLA NEWS ORIGINALE

?️ Dwudniowa Youth Knowledge Exchange, konferencja @ECAeurope, która w tej czwartej edycji, pierwszej we Włoszech, została zorganizowana przy wsparciu #ASRoma ?

– AS Roma (@OfficialASRoma) October 20, 2022