DI GIOVAMBATTISTA: „Z Dybalą zawsze zaczynasz 1-0”

Pasjadosportu.pl » DI GIOVAMBATTISTA: „Z Dybalą zawsze zaczynasz 1-0”

Po zwycięstwie z Interem, to znów Paulo Dybala, najlepszy z całych mistrzostw według Stefano Agresti: „Z punktu widzenia zdobywania bramek, Dybala jest kimś, kto decyduje o mistrzostwach. Dla mnie, z całym podziwem dla innych, jeśli jest dobrze to jest najlepszym zawodnikiem w Serie A. Nikt nie decyduje tak jak on, nawet w epizodach.” Kto jednak nie został do końca przekonany, to Rui Patricio: „Zrewidowałem go i uważam, że Roma powinna zacząć szukać bramkarza. Nadal uważam, że Vicario powinien zostać wzięty”, myśli Francesco Balzani. „Sobota wygrała jak wielka drużyna, dając upust przeciwnikowi, a potem zabierając mecz do domu z inteligencją” mówi Roberto Maida.

Emanuele Zotti mówi o następnym zobowiązaniu Romy, meczu z Betisem: „Giallorossi nie mogą popełniać błędów.”

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, felietonie na LAROMA24.IT pod red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Roma wygrała w Mediolanie, bo była sobą. Smalling ma ważną ciągłość meczową. Giallorossi nie mają nadzwyczajnego zmysłu estetycznego, ale są bardzo pragmatyczni. Z Betisem nie wykluczam zobaczenia razem Belottiego i Abrahama (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Matic to ktoś, kto żyje z piłką, bez piłki wygląda jak powolny zawodnik, ale kiedy dostaje piłkę, przyspiesza grę (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92.7)

Gol Smallinga ma wielką jakość, przewiduje zza całej obrony i umieszcza piłkę (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Po meczu z Interem zwiększa się żal za meczem z Atalantą, bo Roma zasługiwałaby na więcej. Zarządzanie zawodnikami startowymi staje się fundamentalne. Z Betisem nie można się pomylić, wyjście z tego tygodnia bez szwanku byłoby mocnym sygnałem (EMANUELE ZOTTI, Tele Radio Stereo, 92,7)


Roma wygrała zasłużenie, potem czy Inter zagrał lepiej w pierwszej połowie czy dostał słupek bramki to jest część futbolu (

Czytaj również:  Katar 2022: Chorwacja wygrywa w finale z Marokiem i zajmuje trzecie miejsce

FURIO FOCOLARI, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Widzę też duży rozwój Matica, moim zdaniem pary z Cristante Mourinho już nie zabiera. Z Dybalą zawsze zaczynasz 1-0 (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio 104.5, Lo Sport)

Roma wygrała z wielką inteligencją, to bardzo ważne zwycięstwo, które wyciąga Inter z wyścigu o Scudetto, a stawia Giallorossich. Teraz Roma musi wygrać z Napoli (FRANCO MELLI, Radio Radio 104.5, Lo Sport)

W tej chwili Roma jest silniejszym zespołem niż Inter bez Brozovica i Lukaku. W sobotę wygrali jak wielka drużyna, dając upust przeciwnikowi, a potem zabierając mecz do domu z inteligencją (ROBERTO MAIDA, Radio 104,5, Lo Sport)

To ważne zwycięstwo przede wszystkim ze względu na przekonanie, jakie może dać drużynie. Roma z zainteresowaniem odebrała to, co zostało im odebrane przeciwko Atalancie. Trochę martwi mnie Rui Patricio, nie jest już tak niezawodny jak w zeszłym roku. Również Celik do przejrzenia, nie jest lepszy od Karsdorpa (LUIGI FERRAJOLO, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Abraham nie jest w najlepszej formie, ale w przyszłości widzę go zawsze zaczynającego obok Dybali, który również może skorzystać z gracza w środku pola (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio 104.5, Lo Sport)

Na San Siro najważniejsze ligowe zwycięstwo ery Mourinho: było potrzebne, by dać duży sygnał lidze, ale przede wszystkim było potrzebne, by Roma zrozumiała, że jeśli bardziej uwierzy w siebie i zagra z odwagą, może być prawdziwym bohaterem. To właśnie sukces grupy, wyborów Mourinho i Pinto, znacznie zwiększył potencjał Giallorossich. Teraz musi się zacząć prawdziwe mistrzostwo Romy (CHECCO ODDO CASANO, Rete Sport 104.2)

Na San Siro najważniejsze ligowe zwycięstwo ery Mourinho: trzeba było dać wielki sygnał do mistrzostwa, ale przede wszystkim trzeba było, aby Roma zrozumiała, że jeśli bardziej uwierzy w siebie i zagra z odwagą, może być prawdziwym bohaterem. To właśnie sukces grupy, wyborów Mourinho i Pinto, znacznie zwiększył potencjał Giallorossich. Teraz musi się rozpocząć prawdziwe mistrzostwo Romy (MAX LEGGERI, Rete Sport 104.2)

______________________________________________________________________________________

Czytaj również:  Juventus: wniosek o postawienie Agnellego i innych członków zarządu w stan oskarżenia

To zwycięstwo, które waży tak wiele, by pozostać podczepionym do pociągu, który się liczy, jest fundamentalne. To daje pewność siebie, wygrana to naprawdę dobry znak. Pierwsza połowa była skomplikowana, Inter wyszedł do przodu zasłużenie, Roma zagrała tak jak trzeba i również znalazła wspaniałego gola. Techniczny gest Dybali nie może być kwestionowany, ale bramkarze też są w doku (ROBERTO PRUZZO, Radio Radio, 104.5, Radio Radio Lo Sport)

Jeśli to jest Roma, to nie sięga zbyt daleko. Następnie ma jednostki. Mecz był brzydki, ale przywieźli do domu 3 punkty, a to się bardzo liczy (FERNANDO ORSI, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Roma wyciągnęła z tego zwycięstwa duży impuls, którego się spodziewałem. Pokazał też wady, które będzie musiał rozwiązać (MARIO MATTIOLI, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Widziałem poślizg Rui Patricio i myślę, że Roma musi zacząć szukać bramkarza. Nadal uważam, że Vicario powinien zostać wzięty (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)

Dybala jest fenomenem i pięknie uderza, ale normalny bramkarz blokuje tę piłkę, Handanovic jest tym teraz. To co robi Leao wszyscy widzą, bycie powyżej Milinkovica jest niemożliwe, ale mogą być równi. Nie mogę podłożyć Dybali, a Kvaratskhelia to wschodząca gwiazda. Stawiam ich wszystkich na tym samym poziomie (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Lo Sport)

Tak jak fortunne było zwycięstwo Atalanty z Romą, tak równie dobrze sobotni mecz mógł zakończyć się 1-1. Świetny wynik, ale przeciwko drużynie, która dziś przegrałaby z 17 z 19 uczestników Serie A (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Z punktu widzenia również zdobywania bramek, Dybala jest tym, który decyduje o mistrzostwach. Dla mnie, z całym podziwem dla innych, jeśli jest dobrze to jest najlepszym zawodnikiem w Serie A. Nikt nie decyduje tak jak on, nawet w odcinkach (STEFANO AGRESTI, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport)