Derby, Gravina: „Antysemickie śpiewy? Rana szarpana. Potrzebny proces edukacyjny”. Malagò: „Kroki wstecz”

Pasjadosportu.pl » Derby, Gravina: „Antysemickie śpiewy? Rana szarpana. Potrzebny proces edukacyjny”. Malagò: „Kroki wstecz”

gravina-figc

”Chamskie i antysemickie przyśpiewki na derbach? Przeciwdziała się im za pomocą form represji i edukacji, zaczynając od rodzin i szkół. Poza dyskryminacją rasową czy terytorialną jest to rana raniąca naszą społeczność”. Powiedział to prezes Figc Gabriele Gravina na marginesie wydarzenia „La Storia siamo noi” promowanego przez Muzeum Futbolu w Coverciano w Sali Honorowej Coni.

”Smuci mnie widok 12-13 letnich chłopców świętujących z tymi chamskimi przyśpiewkami. Możemy to zatrzymać dzięki procesowi edukacji. Z prezydent Noemi Di Segni (prezydent Ucei) tworzymy ścieżki współpracy. Musimy represjonować, edukować i przede wszystkim zapobiegać. Prosimy też o współpracę nasze kluby, aby natychmiast zidentyfikować osoby odpowiedzialne za te przyśpiewki”, wyjaśnił Gravina.


„Antysemickie przyśpiewki z Curva Nord po derbach Roma-Lazio? Wydaje mi się, że władze piłkarskie się wypowiedziały, mogę się tylko zgodzić. Często jest wiele kroków wstecz w porównaniu z dobrymi rzeczami, które świat piłki nożnej przynosi do przodu”. Tak Giovanni Malagò, prezydent CONI, na marginesie imprezy baseballowej, która odbyła się dziś w Palazzo H.

Czytaj również:  Mourinho: "nie" dla Brazylii. Chce kontynuować pracę trenerską w klubach