David Raum tłumaczy klincz z Fede Valverde: „Nic mu nie zrobił”

Pasjadosportu.pl » David Raum tłumaczy klincz z Fede Valverde: „Nic mu nie zrobił”

WywiadDavid Raum toczy pojedynek na doping z Federico Valverde podczas starcia Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a RB Lipsk we wrześniu. Czy powietrze jest gęste? Nie – mówi niemiecki internacjonał. Wyjaśnia, co się stało i wyraża swój „maksymalny szacunek” dla Urugwajczyka.

Foto: Angel Martinez/Getty Images”&gtFederico Valverde David Raum Real Madryt RB Lipsk Powiększ

Valverde i Raum na pojedynku Realu z Lipskiem – Foto: Angel Martinez/Getty Images

David Raum: „Uważano, że to gest w jego stronę”

AL-RUWAI. Ten, kto śmieje się ostatni, śmieje się najlepiej. Albo: Kto kibicuje ostatni, kibicuje najlepiej. Kiedy w połowie września Real Madryt gościł RB Lipsk w Lidze Mistrzów, świętowali David Raum w pierwszej połowie pod nosem Federico Valverde przechwyconego krzyża. Po tym, jak hiszpańsko-niemieckie starcie na Estadio Santiago Bernabéu długo wyglądało na bezbramkowy remis, Urugwajczyk następnie w 80. minucie wprowadził Royalsów na zwycięską ścieżkę, a na tablicy wyników pojawił się ostatecznie wynik 2-0.

Podczas dopingowania swojego gola Valverde ryknął z radości, znów wyraźnie w kierunku oszołomionego Rauma, który poszedł swoją drogą kilka metrów dalej. Co dokładnie działo się między lewym obrońcą a pomocnikiem? Żadne z nich nic na ten temat nie mówiło – aż do teraz.

Raum w luźnej rozmowie z gazetą sportową MARCA opowiedział o tym, co się stało. „Cieszę się z tego pytania, ponieważ jest to coś, co chciałem wyjaśnić, ponieważ wiele się o tym mówiło, zwłaszcza w Hiszpanii. Jestem bardzo zapalonym zawodnikiem na boisku, w pierwszej połowie przechwyciłem cross i wyczyściłem go na róg. To było przed naszymi fanami i podniosłem rękę, aby świętować to z nimi. Problem polegał na tym, że Fede akurat przechodził obok, więc myśleli, że to był gest w jego stronę”powiedział 24-latek, który w niedzielę z reprezentacją DFB zmierzy się z Hiszpanią w mistrzostwach świata, w kwaterze drużyny narodowej w Al-Ruwai.

Czytaj również:  Carvajal i Mariano wracają do treningów w Realu Madryt

„Moja dziewczyna i ja byliśmy potem zastraszani”

Miał zdecydowanie „maksymalny szacunek dla Fede, który jest obecnie jednym z najlepszych zawodników w Realu Madryt i w lidze hiszpańskiej. To nie był brak szacunku dla Fede czy Realu Madryt. To był mój pierwszy raz na Bernabéu, niesamowitym stadionie klubu, który bardzo podziwiam”raum wyjaśnił, że był szczególnie zmotywowany ze względu na wyjątkowy wieczór.

Jego jubilacja miała też negatywne konsekwencje, z którymi Valverde nie miał nic wspólnego. „Problem polega na tym, że moja dziewczyna i ja byliśmy potem zastraszani na mediach społecznościowych. To było bardzo nieprzyjemne. Potem kibicował swojej bramce tuż przede mną i ja to akceptuję. Ale ja mu nic nie zrobiłem. Ale to już przeszłość i koniec. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze bez problemów pojechać do Madrytu i Hiszpanii [śmiech]powiedział rodowity norymberczyk, który w poprzednim sezonie grał dla Greuther Fürth w 2. Bundeslidze i nagle znalazł się w składzie na mistrzostwa świata.

Real Madryt byłby marzeniem dla Rauma: „Szalony klub”

Stroma wspinaczka. Czy to w ogóle umożliwiłoby mu podpisanie umowy z białymi baletami? „To byłoby marzenie. Może. Nie zamykam przed sobą drzwi. Jestem bardzo szczęśliwy w Lipsku, ale Real Madryt to szalony klub.”zachwyca się Raum.

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  Limonest: gość specjalny na treningu!