Courtois ujawnia: „Sekretem Realu Madryt jest…”

Pasjadosportu.pl » Courtois ujawnia: „Sekretem Realu Madryt jest…”

WywiadPrzez długi czas Thibautowi Courtois odmawiano uznania, którego potrzebował, ale teraz został niedawno uznany za najlepszego bramkarza świata. Belg rozmawiał z EL BERNABÉU na marginesie imprezy zorganizowanej przez producenta smartfonów Xiaomi o sekrecie sukcesu Realu Madryt, swojej dobrej formie i szansach Belgii na mundialu.

Foto: Angel Martinez/Getty Images”&gt Powiększ

Thibaut Courtois (l.) ma obecnie niezły ubaw – Foto: Angel Martinez/Getty Images

„Gra na bardzo wysokim poziomie już od kilku lat”

Jego start w Realu Madryt nie był łatwy, ale teraz jest już Thibaut Courtois jest niekwestionowanym graczem dla Królewskich. W dwumeczu Blancos w zeszłym sezonie Belg wyróżnił się nawet na tyle, że kilka tygodni temu otrzymał Trofeum Yachine jako najlepszy bramkarz świata. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ta nagroda była bardzo zasłużona. Madrycki numer 1 nigdy nie męczy się jednak podkreślaniem, że już w sezonie 2020/21 pokazywał wybitne występy – nie otrzymując przy tym odpowiedniego uznania.

„Od kilku lat gram na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście twoje save’y wyróżniają się bardziej w takim sezonie jak ostatni, kiedy wygraliśmy ligę i Ligę Mistrzów, ale również rok wcześniej, kiedy zostaliśmy znokautowani w półfinale i skończyliśmy na drugim miejscu w lidze, byłem na podobnym poziomie. Ale kiedy jesteś kluczowy dla swojej drużyny, tylko zwracasz na siebie uwagę. Będę nadal ciężko trenował, aby pomóc drużynie i czuję się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że najlepsze lata dla bramkarza to te, kiedy jest po trzydziestce, bo jesteś bardziej dojrzały i doświadczony. Mimo to, wciąż uczę się nowych rzeczypowiedział 30-latek EL BERNABÉU.

Belg miał też jasną odpowiedź na pytanie o aktualny sekret sukcesu Królewskiej Ligi. Oprócz niewątpliwej klasy indywidualnej, drużyna żyje przede wszystkim z wybitnego ducha zespołowego: „Myślę, że to przede wszystkim zbiorowe poświęcenie, które każdy z osobna pokazuje i okazuje dla swojego kolegi z drużyny, to widać. Mamy świetną grupę, bardzo dobrze trenujemy i oczywiście trener też jest bardzo dobry. Ale jeśli mówimy tylko o piłkarzach, to ten sukces opiera się na tej wierze, na tym poświęceniu, które wszyscy pokazujemy i widać to po tym, że biegamy i walczymy dla siebie. Mecz z Manchesterem City jest tego dobrym przykładem. Wierzyliśmy w to do końca. Mendy zgarnął piłkę z linii… to jest to poświęcenie, które wszyscy pokazujemy. Można było nawet zobaczyć na ławce kolegów z drużyny, którzy czterokrotnie wygrywali Ligę Mistrzów, dopingowali nas, byli zdenerwowani i gestykulowali, aby pomóc drużynie. Wtedy dopiero zdajesz sobie sprawę, że jesteśmy jednostką i aby odnieść sukces, musisz być zespołem.”

„Zawsze czekają na Ciebie fani – bez względu na to, gdzie jesteś”

Nawet po ponad czterech latach w Madrycie, Courtois wciąż jest przytłoczony międzynarodową atrakcyjnością klubu. To jest wyjątkowe i niespotykane w świecie piłki nożnej: „Nie ma znaczenia, gdzie się udajesz, zawsze czeka na ciebie mnóstwo fanów, czy to w USA, czy teraz w Katarze. Wyjdę na zewnątrz i jestem pewien, że przed hotelem będą katarscy kibice Realu Madryt. Zauważasz to również w przypadku reprezentacji. Kiedy gdzieś jedziemy, zawsze kibice Realu czekają na Edena Hazarda lub na mnie”

Bycie częścią największego klubu na świecie naturalnie napełnia go wielką dumą: „A potem oczywiście jest historia, którą klub i jego zawodnicy zbudowali z przeszłości. To dzięki nim Real zdobył tyle mistrzostw, tytułów Copas i Ligi Mistrzów. To właśnie prowadzi do tego, że klub jest tak duży. Ponadto każdy może być częścią tego klubu. Widać, że wciąż się rozwijamy i jestem dumny, że mogę się do tego przyczynić, kontynuując zdobywanie tytułów.”

„Oczywiście marzeniem jest wygranie mistrzostw świata”

Patrząc w przyszłość na rozpoczęty w niedzielę mundial, „Thibou” liczy oczywiście na wielkie zwycięstwo z Belgami, choć nie uważa „czerwonych diabłów” za jednych z najbliższych faworytów: „Miałem szczęście wygrać wszystkie trofea z Realem Madryt, Chelsea, a także w Belgii. I oczywiście, twoim następnym krokiem jako piłkarza jest wygranie Mistrzostw Świata, nawet jeśli nie jest to łatwe. Cztery lata temu zajęliśmy trzecie miejsce, byliśmy blisko, w tym roku chcemy zrobić kolejny krok. Ale jest tyle dobrych drużyn i czasem brakuje szczęścia, żeby wygrywać mecze. Ale oczywiście marzeniem jest podniesienie tego trofeum”

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

Czytaj również:  Liga Mistrzów: Transmisja rundy 16 w telewizji i na żywo

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More