Camavinga o Benzemie: „Ważna osoba w moim życiu”

Pasjadosportu.pl » Camavinga o Benzemie: „Ważna osoba w moim życiu”

WywiadTo, że Eduardo Camavinga bez większych problemów zaaklimatyzował się w Madrycie, to także zasługa Karima Benzemy. Francuz ujawnił to w rozmowie z LE PARISIEN. Młodzieniec wypowiedział się również na temat swoich dwóch trenerów Carlo Ancelottiego i Didiera Deschampsa, a także szczególnej więzi z Zinédine’em Zidane’em.

Zdjęcie: GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images”&gt Powiększ

Eduardo Camavinga (r.) utrzymuje dobre relacje z Karimem Benzemą – Zdjęcie: GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images

„Inspirująca praca pod Ancelottim”

Eduardo Camavinga doświadczył już wiele w futbolu mimo swoich delikatnych 20 lat. Francuz od zeszłego sezonu jest nawet triumfatorem Ligi Mistrzów i stanowi integralną część zarówno Realu Madryt, jak i reprezentacji Francji, w której składzie na mistrzostwa świata również się znajduje. To, że adaptacja i integracja w obu zespołach przebiegła tak gładko, to przede wszystkim zasługa Karima Benzemy, co pomocnik teraz ujawnił.

„Benzema był wielką pomocą od samego początku i wzorem do naśladowania dla tak młodego zawodnika jak on: „Jego kariera jest wzorcowa. Zaczynał w Lyonie, a dziś jest kapitanem Realu Madryt, niedawno zdobył Ballon d’Or i zdobył wiele tytułów, w tym pięć tytułów Ligi Mistrzów! Jest kimś bardzo ważnym w moim życiu zarówno w Madrycie, jak i w reprezentacji Francji. Pomógł mi poczuć się komfortowo, mam z nim bardzo dobre relacje”

Podobne rzeczy mówił o swoich trenerach Didierze Deschampsie i Carlo Ancelottim, którzy zdobyli wszystkie tytuły zarówno jako piłkarze, jak i trenerzy: „Kiedy myślę o Deschampsie, myślę o tytule mistrza świata. Grał dla wielkich klubów, ale jest też świetnym trenerem. To wielkie osiągnięcie wygrać Puchar Świata jako zawodnik i jako trener. Jego rady mają tym większą wagę, że grał na tej samej pozycji. Na przykład ostatnio poprawił moje pozycjonowanie, bo mam mały defekt polegający na tym, że za dużo biegam swobodnie tyłem do gry. To marzenie grać pod trenerem, który zdobył tyle tytułów. Równie inspirująca jest praca pod okiem Carlo Ancelottiego w Realu Madryt.”

„Oglądałem wszystkie recapy z Mistrzostw Świata w 1998 roku”

Kolejną legendą, która Camavinga nie doczekała się trenera w Madrycie, ale wciąż odgrywa ważną rolę w jego życiu, jest Zinédine Zidane. Przede wszystkim, jak mówi, rola Zidane’a, znak firmowy „Zizou” w tamtym czasie, to coś, co w pewien sposób łączy go z rodakiem: „Zidan roll to coś, co robię od dziecka. Robiłem to na boisku szkolnym, więc pewnego dnia jeden z nauczycieli powiedział mojej mamie, że jestem dobry w piłkę nożną. To wszystko, co zrobiłem, to rola Zidane’a, którą skopiowałem od Zidane’a. Nawet nie urodziłem się, kiedy zdobył mistrzostwo świata. Mój ojciec miał kasety z mundialu 1998, oglądałem wszystkie streszczenia, to było jak choroba. Oglądałem też dużo Ronaldinho na YouTube, Pogbę też. Od małego potrafiłam zrobić rolkę w obie strony, prawą i lewą nogą.”

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

Czytaj również:  Wyniki rundy Copa 16: Ceballos galaktyczny, Kroos słaby

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More