Cagliari: Ranieri bliski powrotu, brakuje tylko oficjalnego komunikatu

Pasjadosportu.pl » Cagliari: Ranieri bliski powrotu, brakuje tylko oficjalnego komunikatu

ranieri-pp

Na stronie Cagliari szuka nowego trenera, a celem numer jeden jest Claudio Ranieri, który wcześniej trenował Sardyńczyków w latach 1988-1991. Rossoblu zajmują obecnie 12 miejsce w ligowej tabeli w Serie B z 22 punktami z 18 meczów, a strefa playoff oddalona jest o cztery punkty.

LIVE UPDATES:

19:20 – To już oficjalne: Claudio Ranieri jest nowym trenerem Cagliari i podpisał kontrakt do 2025 roku. Oto notatka: „Cagliari Calcio ma przyjemność ogłosić, że osiągnęło porozumienie z Claudio Ranierim, który obejmie stanowisko dyrektora technicznego pierwszej drużyny od 1 stycznia 2023 roku: trener podpisał kontrakt, który wiąże go z czerwono-niebieskim klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Roman, urodzony w 1951 roku, Ranieri został trenerem Cagliari w 1988 roku, po doświadczeniach z Vigor Lamezia i Campania Puteolana. Był to początek niezwykłej przygody, która pozostanie w historii. Za sterami Rossoblu otworzył cykl: oprócz wygrania Coppa Italia w Serie C, był odpowiedzialny za podwójny kolejny awans z Serie C do Serie A, a następnie bajeczne zbawienie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chwalebna jazda, którą kibice z Sardynii zapamiętają na zawsze.

Opuszczając wyspę w 1991 roku, zadomowił się na ławkach w Neapolu i Fiorentina. Viola, z nim u steru w latach 1993-1997, wygrała Coppa Italia, Superpuchar Włoch i dotarła do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, pokonując Barcelonę Ronaldo. 26 czerwca 1999 roku wygrał z Valencią Copa del Rey, swoje pierwsze trofeum za granicą.

Po Atletico Madryt, we wrześniu 2000 roku wylądował w Anglii za sterami Chelsea, gdzie dotarł do półfinału m.in Liga Mistrzów w 2004 r. W tym samym roku, ponownie za sterami Valencii, zdobędzie Superpuchar Europy.

W 2007 roku wrócił do Włoch: najpierw Parma, z którą osiągnął zbawienie w Serie A; potem odrodzony Juventus, a następnie Roma, gdzie w 2010 roku zbliżył się do Scudetto, zdobywając 80 punktów.

Inter Mediolan, Monaco i reprezentacja Grecji były następne na jego drodze, przed jego ostatecznym poświęceniem wśród gigantów sportu: wyczyn, który po raz kolejny przeszedł przez wyspę, tym razem brytyjską. 13 lipca 2015 roku podpisał umowę z Leicester City: startując z zadeklarowanym celem utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej, 10 kwietnia 2016 roku Lisy zostały koronowane na mistrzów Anglii i Ranieri staje się dla wszystkich „królem” Claudio.

Nantes, Fulham, ponownie Roma, Sampdoria i wreszcie Watford. Teraz powrót do Rossoblu, gdzie wszystko się zaczęło, by wspólnie napisać nowy rozdział historii.

Witaj z powrotem Mister, jak miło mieć cię z powrotem”.

(cagliaricalcio.com)

Czytaj również:  Koszykówka, Baron ciągnie Olimpię do Euroligi. Virtus Bologna pokonany przez Fenerbahce

PRZEJDŹ DO OFICJALNEJ INFORMACJI PRASOWEJ

30 lat czekania.
Witamy w domu, panie.

➡️ https://t.co/vvpBnawQlA pic.twitter.com/Jnkwsy0XaB

– Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) 23 grudnia 2022 r

19:10 – Zespół ds.Cagliarizamieścił na swoim profilu na Twitterze wskazówkę, która nie pozostawia wątpliwości: ClaudioRanierijest gotowy, by zostać nowym trenerem sardyńskiego klubu.„Dilidin dilidon”wiadomość, która przywołuje stary cytat rzymskiego technika z czasówLeicester:’Hej człowieku, jesteśmy w Lidze Mistrzów. Dilidin dilidon (Hej człowieku, jesteśmy w Lidze Mistrzów)”.

pic.twitter.com/vsTGTUfg5m

– Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) 23 grudnia 2022 r

17:21 – Brakuje podpisów i oficjalności, ale to już praktycznie załatwione.Zapowiedź Cagliari: Claudio Ranieri jest gotowy, by po 31 latach ponownie zasiąść na czerwono-niebieskiej ławce. Wczoraj wieczorem miało miejsce blitz w Rzymie dyrektora zarządzającego, Carlo Catte, i dyrektora sportowego, Nereo Bonato, na spotkanie ze świtą rzymskiego trenera. Dzisiaj były kolejne kroki do przodu, byłoby określenie pewnych szczegółów uznawanych za drugorzędne, jednak do uwzględnienia przy podpisywaniu umowy.

Jeśli chodzi o czas trwania umowy (mówi się o umowie na ten i następny sezon) oraz wynagrodzenie (liczby są wciąż ściśle tajne), to już wtedy doszłoby do fatalnego uścisku dłoni. Teraz czeka się tylko na podpisy, wtedy czerwono-niebieski klub, między dzisiejszym a jutrzejszym dniem, mógłby uczynić nowego trenera oficjalnym.

(ansa)

Czytaj również:  Serie A, Napoli v Lazio 0-1: Vecino decyduje