Burgos wraca na zwycięską ścieżkę kosztem Villarreal B

Pasjadosportu.pl » Burgos wraca na zwycięską ścieżkę kosztem Villarreal B
  • AGENCJE

Burgos powróciło w poniedziałek na zwycięską ścieżkę po czterech meczach bez tego, przeciwko Villarreal B (1-0) dzięki wczesnemu golowi Artoli i utrzymuje przy życiu marzenie o dotarciu do strefy awansu.

Zwycięstwo sprawia, że Burgos ma sześć punktów przewagi nad Albacete w play-offach, podczas gdy Villarreal B ma sześć punktów przewagi nad zagrożoną spadkiem Malagą.

Burgos rozpoczęło od nacisku na rywali, wykonując trzy rzuty rożne w ciągu pięciu minut, a w szóstej minucie Artola strzelił wspaniałego gola na 1:0. Baskijski napastnik, powracający do wyjściowego składu po długiej nieobecności, spotkał się z dośrodkowaniem Areso od dołu i podał piłkę do tyłu przy bliższym słupku. Piłka prześlizgnęła się po nogach obrońców i wpadła przy słupku.

Villarreal B podniósł się po golu Burgos i przejął posiadanie piłki, ale gospodarze byli w najlepszej formie w defensywie.

Sędzia nie uznał gola po spalonym napastnika Villarreal B Fer Niño, który grał sam przed Caro, ale otrzymał podanie z pozycji spalonej.

Po przerwie Burgos starało się zamknąć mecz i po kontrze Bermejo prawie zdobył drugą bramkę, ale jego strzał poszybował daleko w lewo od bramki gości. Następnie Artola próbował zdobyć bramkę z podania Frana Garcíi, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Burgos próbowało raz po raz szukać niespodzianki po kontrze, naciskało na każdą piłkę i miało bardzo klarowną szansę, po błędzie Mbacke, który próbował wyczyścić piłkę głową i w biegu Castel pokonał go, ale strzelił szeroko.

Pomimo posiadania klarownych szans, Burgos nie było w stanie zamienić żadnej z nich na bramkę i w końcowym fragmencie meczu zadowolili się obroną prowadzenia.

Julián Calero wziął wynik za pewnik i zdjął dwóch napastników, aby zapewnić spójność z tyłu z Gasparem Camposem i Mumo. Następnie wprowadził Goldara, który uratował swój zespół w doliczonym czasie gry, który trwał sześć minut, po strzale Villarreal, a następnie Grego Sierra uratował bramkę niemal na linii bramkowej.

Czytaj również:  Wiatr powoduje upadek kilku drzew w Augusta, ale nikt nie został ranny

Mecz oszalał w ostatnich dwóch minutach. Villarreal B myślał, że uda mu się wywieźć punkt z El Plantío, a Burgos mogło zdobyć drugą bramkę, ale najbardziej klarowna okazja nadarzyła się w ostatniej minucie, po akcji Lozano, która została zablokowana przez obronę Burgos i zakończyła się rzutem rożnym.

1 – Burgos CF: Caro, Areso (Juan Hernández min 84), Córdoba, Grego Sierra, Fran García, Raúl Navarro, Elgezabal, Atienza (Goldar min 89), Artola (Mumo min 67), Bermejo (Mourad min 89) i Castel (Gaspar Campos min 67).

0 – Villarreal B: Iker Álvarez, Carreira (Leal min 46), Mbacke, Dela, Abraham (Lozano min 46), Romero, Collado (Fores min 77), Del Moral, Carlo, Ontiveros (Pacheco min 77) oraz Fer Niño (Alejandro Millán min 65).

Gol: 1-0, m.6: Artola.

Sędzia: Moreno Aragón (komisja madrycka). Żółte kartki dla gospodarzy dla Mumo (min. 80) oraz dla gości dla Leala (min. 52) i Ontiverosa (min. 58).

Incydenty: Mecz odpowiadający 38. dniu rozgrywek LaLiga SmartBank rozegrany na El Plantío przed 9 123 widzami

zobacz raport meczowy

Czytaj więcej