Brazylia otwiera mistrzostwa świata: Vinícius brał udział w obu bramkach

Pasjadosportu.pl » Brazylia otwiera mistrzostwa świata: Vinícius brał udział w obu bramkach

Drużyna narodowa

Teraz ostatnie drużyny rozpoczęły kontrowersyjny turniej w Katarze. Wśród nich jest ostatnia trójka Blancos: Brazylijczycy, z których jednak tylko Vinícius Júnior znalazł się w wyjściowej jedenastce przeciwko Serbii.

Zdjęcie: GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images”&gtBrazylia Powiększ

Vinícius (l.) za każdym razem był przy piłce przed bramkami Raphiny – Zdjęcie: GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images

Ale trener narodowy Títe miał rację, ponieważ Vinícius był aktywnie zaangażowany w obie bramki w zwycięstwie 2-0 (0-0). Przy pierwszej bramce Richarlisona strzał Viníciusa został odbity i zamieniony na asystę (62.), a przy drugim golu Richarlisona młodzian obsłużył środkowego napastnika, który artystycznie strzelił uderzeniem z boku, strzałem z zewnątrz (73.). Samba w Katarze!

Dryblingi 22-latka były przekonujące także w innych aspektach, mimo że Brazylia długo musiała walczyć z obroną Serbii. Niemniej jednak: Przy aplauzie Vinícius zdążył odejść w 76. minucie, a zastąpił go klubowy kolega: Rodrygo Goes dostał swoje pierwsze mundialowe minuty. Éder Militão będzie musiał jednak jeszcze na to poczekać – zabrakło dla niego miejsca w obronie „Wybór„. Ale ponieważ brazylijscy faworyci do tytułu mają szansę zajść daleko w turnieju, środkowy obrońca również ma szansę zobaczyć akcję. Ewentualnie już w drugim meczu grupowym ze Szwajcarią (poniedziałek, godz. 17), który również rozpoczął się od wygranej.

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  Półfinały 2 marca i 5 kwietnia: daty Clásico ustalone