Bonessio (przewodniczący Komisji Sportowej Romy): „Pracujemy nad poprawą Tre Fontane. Stadion w Pietracie można zrobić”

Pasjadosportu.pl » Bonessio (przewodniczący Komisji Sportowej Romy): „Pracujemy nad poprawą Tre Fontane. Stadion w Pietracie można zrobić”

bonessio

PLAYROMA – Ferdinando Bonessio, przewodniczący Komisji Sportowej Roma Capitale, przemówił do mikrofonów PlayRoma podczas codziennej audycji na New Sound Level 90 FM. Oto jego słowa na temat Tre Fontane na nowym Stadio della Roma w Pietralacie: „Zajmujemy się problemem Tre Fontane. Istnieje stary spór z władzami EUR dotyczący kompetencji gruntów, na których znajduje się obiekt, ale pracujemy nad jego rozwiązaniem. Staramy się również przywrócić pełną sprawność stadionu Anco Marzio w Ostii.”

Lo Stadio della Roma.
„Projekt stadionu Tor di Valle miał podstawowy problem: stał na prywatnym terenie. Z kolei stadion Pietralata miałby powstać na terenach publicznych przeznaczonych pod usługi. Ponadto ma w pobliżu trzy stacje metra i ma mniej problemów komunikacyjnych. To są zupełnie inne założenia. Z pewnością jest to projekt bardziej realny. Właściwe tereny pod budowę stadionu to, ogólnie rzecz biorąc, tereny nadające się do zabudowy i dobrze skomunikowane z transportem publicznym. W Pietralacie ponad 50 procent z 60 000 widzów będzie mogło dojechać transportem publicznym: to doskonały punkt startowy.”

Czytaj również:  FOTOS -Aletico Madryt 0-1, Morata zdobywa bramkę i ekscytuje się "maską Dybali". La Joya: "Jak silny jesteś bracie"