Dundee FC vs Raith – 11/04/23

Pasjadosportu.pl » Dundee FC vs Raith – 11/04/23

Mając nadzieję na powiększenie swojej przewagi na szczycie tabeli Championship we wtorkowy wieczór, Dundee przywita Raith na Dens Park.

Zaczynając od gospodarzy, podczas gdy Dundee mogło być rozczarowane po rozegraniu tylko impasu 0-0 na wyjeździe z Arbroath w weekend, ludzie Gary’ego Bowyera wciąż są typowani jako główny pretendent do awansu w tym sezonie. Wciąż utrzymując się na szczycie tabeli Championship, The Blues mają na uwadze zapewnienie sobie natychmiastowego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2023 roku. Po powrocie z międzynarodowej przerwy w rozgrywkach, piłkarze zaprezentowali się na własnej ziemi, wygrywając z Hamilton 7:0, więc były szef Salford powinien wyczuć szansę na kolejne zwycięstwo we wtorkowy wieczór. W rzeczywistości, wraz z wejściem w dwutygodniową przerwę z rutynowym zwycięstwem 3-1 z Ayr na Dens Park, należy zauważyć, że Dundee cieszy się pięciomeczową passą niepokonanych przeciwników z Championship. Biorąc pod uwagę fakt, że ich ostatnia passa trwa od 28 lutego, ekipa Bowyera jest słusznie typowana jako główny faworyt tego spotkania.

Jeśli chodzi o gości, to chociaż Raith mógł odnieść zwycięstwo 2-0 w meczu z Queen’s Park 1 kwietnia, to wydaje się, że mogło to być tylko niewielkie wzmocnienie dla drużyny Iana Murraya. Ostatni raz widzieliśmy ich w weekend, kiedy to zaprezentowali kolejny słaby występ, przegrywając 2-0 z Inverness, a teraz Rovers przegrali trzy z ostatnich czterech spotkań w Championship. Mirren, który w przeszłości był szefem St. Mirren, odniósł tylko dwa zwycięstwa w dziewięciu poprzednich spotkaniach. Mirren. Jego podopieczni odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa w dziewięciu poprzednich spotkaniach. Zdając sobie sprawę z tego, że czeka ich wielkie wyzwanie we wtorkowy wieczór na Dens Park, należy zauważyć, że Raith ma niepokojący bilans spotkań z czołowymi pretendentami do awansu. Po trzech ostatnich spotkaniach z Dundee w drugiej lidze zdobyli tylko jeden punkt, dlatego stawiamy na zwycięstwo gospodarzy.

Czytaj również:  Szef Barcelony Xavi krytykuje "niesprawiedliwego" Sergi Roberto po zwycięstwie nad Cadiz