„Barça nigdy nie była opcją”: Asensio chce „zostać w Madrycie na długo”

Pasjadosportu.pl » „Barça nigdy nie była opcją”: Asensio chce „zostać w Madrycie na długo”

WywiadMarco Asensio potwierdza swoją chęć pozostania w Realu Madryt. Napastnik zaprzeczył spekulacjom, jakoby rozważał odejście latem. Jeśli chodzi o plotki dotyczące FC Barcelony, hiszpański internacjonał również ma jasne zdanie. Ma jednak świadomość, że z czasem wszystko może się zmienić.

Foto: IMAGO / Pressinphoto”&gtMarco Asensio Real MadridPowiększ

Przyszłość Asensio nie jest jeszcze przesądzona – Foto: IMAGO / Pressinphoto

Mało czasu na grę? „Ancelotti tym, który podejmuje decyzje”

DOHA/MADRYD. Po raz kolejny w tym sezonie bierze Marco Asensio nie do końca przyjął rolę, której by chciał. Do przerwy spowodowanej Mistrzostwami Świata w Katarze, 26-latek zaliczył 15 konkurencyjnych występów dla Realu Madryt, zdobywając trzy bramki i zaliczając trzy asysty. Rozegrał dla Królewskich zaledwie 426 minut z możliwych 1,890. Czy nie chciałby grać więcej?

„W ciągu ostatnich kilku lat nauczyłem się z tym radzić”powiedział w rozmowie z „El Chiringuito” w niedzielę wieczorem na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. „To, czy będę grał więcej, zależy nie ode mnie, ale od treneraasensio wyjaśnił, odnosząc się do Carlo Ancelottiego. „To, co zależy ode mnie, to ciężki trening, kiedy nie gram. A kiedy gram, muszę wykorzystywać swoje szanse i myślę, że do tej pory to robiłem. Od tego momentu to Ancelotti podejmuje decyzjemówi ofensywnie nastawiony mężczyzna.

„Moje myśli zawsze były z Realem Madryt”

Ponieważ Asensio nie jest niekwestionowanym bywalcem Realu Madryt pod wodzą Ancelottiego, już w ostatnim okienku transferowym pojawiły się spekulacje wokół jego odejścia ze stolicy Hiszpanii. „W żadnym momencie nie myślałem o opuszczeniu Realu Madryt, chciałem dać z siebie wszystko jak zawsze. Wokół ciebie dzieje się wiele rzeczy, ale moje myśli zawsze były przy Realu Madryt.”, lewoskrzydłowy teraz pewny.

W ostatnich tygodniach i miesiącach jako potencjalny nabywca wymieniana była FC Barcelona. Katalończycy są podobno zainteresowani podpisaniem Asensio na wolnym transferze, jeśli ten nie przedłuży wygasającego po zakończeniu sezonu kontraktu z Realem Madryt. „Barça nigdy nie była opcją. Jedyne o czym myślę to Real Madryt. Jestem tam szczęśliwy, dobrze sobie radzę. Ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w przyszłości. Mam nadzieję, że zostanę w Madrycie na długo”podkreślił dość wyraźnie skrzydłowy.

Czytaj również:  Real Madryt vs Atlético: Planowane derby miasta w LaLiga

Asensio chce wykorzystać Mistrzostwa Świata w Katarze – także dla Realu Madryt

Asensio już we wrześniu mówił, że chciałby przedłużyć swój pobyt w Madrycie. „Miejmy nadzieję, że do tego dojdzie. Zawsze byłem bardzo szczęśliwy w Realu Madryt. Zobaczymy co się stanie, w świecie piłki nożnej nigdy nie wiadomo. Wszystko może się bardzo szybko zmienić. Więcej nie mogę powiedzieć”powiedział hiszpańskiemu radiu COPE. Już wtedy deklarował, że najpierw skupi się na najbliższych tygodniach i miesiącach, a mistrzostwa świata w Katarze wykorzysta do by móc zagrać dobry turniej” – i odpowiednio zebrać dalsze argumenty za przedłużeniem w Realu.

Real Madryt – Jersey 2022/23: Zamów teraz w sklepie internetowym Adidas

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More