BALZANI: „Pinto nie nadaje się do pracy

Pasjadosportu.pl » BALZANI: „Pinto nie nadaje się do pracy

massimo-ascolto-new

Przerwa na Mistrzostwa Świata i tournée po Japonii – zakończone dzisiejszym towarzyskim meczem z Yokohama F.Marinos, który zakończył się 3-3 – oferuje czas i miejsce na oceny wzdłuż częstotliwości radiowych. Roberto Pruzzo skupia się na występie Tammy Abrahama: „Musi znaleźć sposób na powrót do czołówki jak w zeszłym roku”. Według Furio Focolari, Anglik „zdeflorował się, widocznie ma też problemy z głową”. „Dla mnie trener i drużyna byli do tej pory 5”, ocenia Augusto Ciardi.

Max Palombella mówi o rynku: „Gdyby Romie udało się sprzedać w styczniu Karsdorpa i Shomurodova, mogliby wziąć zarówno środkowego obrońcę, jak i prawego zewnętrznego obrońcę”. Francesco Balzani z kolei skupia się na odpowiedzialności Tiago Pinto i klubu: „Wina leży również po stronie prezydium, które zostawiło wszystko w rękach menedżera, który w najmniejszym stopniu nie jest w stanie sprostać sytuacji.”

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto„, felietonie LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Dla mnie wygląda na to, że Mourinho trochę się „poddaje”, sprawia wrażenie, że czeka na zobaczenie styczniowego rynku i jeśli nie nadejdą upragnione odpowiedzi to myślę, że powoli zacznie szukać innej drużyny, niestety tak się dzieje, gdy składa się obietnice, które potem nie są dotrzymywane. Mourinho Solbakken go nie chciał, chciałby środkowego obrońcę i registę na którego czeka od dwóch lat. Nie można winić tylko Pinto za jakieś szalone zakupy, gdzie pieniądze zostały dosłownie wyrzucone w błoto, wina leży również po stronie prezydentury, która pozostawiła wszystko w rękach menadżera, który w ogóle nie przystaje do sytuacji (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport 101.5)

Dziś zrozumieliśmy dlaczego Mourinho nie dał już grać Svilarowi, nawet przy zbieżności błędów przy bramkach. Roma pokazała, że ma braki, ta drużyna mnie martwi. Zauważam głęboki rozdźwięk między Mourinho a Tiago Pinto (GIANLUCA LENGUA, Radio 104.5, Lo Sport)

Bramkarz wydaje mi się najmniej poważnym problemem tej drużyny Romy. Nie można schodzić z dwoma bramkami po pierwszej połowie przeciwko Japończykom. Abraham? Ten facet się zdefasonował, ewidentnie ma też problemy w głowie. Ta trasa nie ma żadnego znaczenia, ale dla Anglika mogła być okazją do pokazania się (FURIO FOCOLARI, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Przy 4-2-3-1 Roma stwarza więcej szans na bramkę, choć według Mourinho charakterystyka zawodników nie pozwala im na zmianę formy (MASSIMO CECCHINI, Radio Radio 104.5, Lo Sport)

Tournee Romy po Japonii nie ma żadnej wartości technicznej, był to jedynie wyjazd promocyjny, w którym piłkarze uczestniczyli niechętnie. Te dwa mecze miały mniejszą wartość niż letnie spotkania towarzyskie (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Roma ma tylko jeden problem: musi się poprawić w swoich zawodnikach i w swojej grze. Wielu zawodników nie poprawiło się indywidualnie, a właściwie może pogorszyło. Nawet gra zespołowa nigdy nie wystartowała (FRANCO MELLI, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Mourinho oczekiwał więcej, pewnie jest też rozczarowany klubem. (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio 104,5, Lo Sport)

Wycieczka do Japonii nie popsuła nastrojów Romy-Torino. Przeciwko Nagoya Grampus drużyna chodziła po boisku, można było zrobić więcej. Problemy Romy były widoczne również dzisiaj, a największym z nich był problem Abrahama (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92,7)

Czytaj również:  Coppa Italia, Juventus-Monza 2-1: Kean i Chiesa wysyłają Bianconeri do ćwierćfinału przeciwko Lazio

Bramkarz jest jednym z priorytetów na letnim rynku. Myślę, że Wijnaldum jest fundamentalny dla ewentualnego powrotu do czteroosobowej obrony (FEDERICO NISII, Tele Radio Stereo, 92.7)

Nie sądzę, żeby Abraham oszczędzał się na mundialu (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)


Odzyskanie Dybali na 2023 rok to krok do przodu. Abraham musi znaleźć sposób na powrót do wybitności jak w zeszłym roku. Skomplikowane będzie naprawienie relacji między Mourinho a Karsdorpem (ROBERTO PRUZZO, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Wyjazd do Japonii z różnicą czasową był obciążający dla zawodników, ale był dobrą okazją do oceny graczy nie widzianych w lidze (MARIO MATTIOLI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Ten w Japonii to rekolekcje dla celów ekonomicznych i oceny młodych zawodników. Nie sądzę, żeby Karsdorp i Mourinho wrócili do siebie, bardziej prawdopodobny jest rozwód (FERDINANDO ORSI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Abraham powinien wykonywać proste zagrania, nawet w takich meczach musi odzyskać pewność siebie. Gdyby Romie udało się sprzedać w styczniu Karsdorpa i Shomurodova, mogliby pozyskać zarówno środkowego obrońcę, jak i prawego obrońcę zewnętrznego. Jestem za tymi długimi regeneracjami, o ile jest ujednolicenie pomiędzy grami (MAX PALOMBELLA, PlayRoma – New Sound Level)

Dla mnie od 5 trenera i drużyny do tej pory. To nie jest drużyna przegranych, ale trzeba dokonać pewnych ocen na temat zawodników: są zawsze tacy sami, wyniki z ostatnich kilku lat są słabe (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Wydaje mi się, że Mourinho trochę się „poddaje”, sprawia wrażenie, że czeka na zobaczenie styczniowego rynku i jeśli nie nadejdą upragnione odpowiedzi to myślę, że powoli zacznie szukać innej drużyny. Mourinho nie chciał Solbakkena, chciałby środkowego obrońcę i registę, na którego czeka od dwóch lat (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)