AGRESTI: „Roma to tylko Dybala i nie ma gry

Pasjadosportu.pl » AGRESTI: „Roma to tylko Dybala i nie ma gry

RomaRoma pokonała Genoę 1-0 w Coppa Italia i wchodzi do ćwierćfinału. Na częstotliwościach radiowych, oprócz boiska, omawiane są również wypowiedzi Mourinho w poście. „Roma to tylko Dybala, a przede wszystkim nie ma gry”, mówi Stefano Agresti. „Widziałem Romę, która była żywsza niż zwykle, bardziej proaktywna. Wczorajszej drużynie wystarczyło kilka strzałów, około dwudziestu wykonanych kornerów, by pokazać ducha”, dodaje Riccardo Trevisani.

Za Antonio Felici „Roma nie ma własności na miarę Mourinho, jedynym składnikiem, który mu dorównuje są kibice.”

„Zaniolo może zrobić więcej, ale nie powinien być booed”, mówi Stefano Borghi. Alessandro Vocalelli wychwala Bove: „Po co brać Camarę, skoro ma się kogoś takiego jak on…”.

Piero Torri wierzy w Zaniolo: „On pozostaje atutem Romy”.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, felietonie na LAROMA24.IT pod red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Buona lettura.

_____

Wczoraj zobaczyłem nieco lepszą drużynę, nawet jeśli nadal walczy ona trochę z budową. Zaniolo pozostaje atutem Romy: wciąż wierzę w jego powrót jak przed podwójnym urazem. Przeciwko Fiorentinie będzie to bardzo skomplikowane (PIERO TORRI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Dybala jest poza kategorią, między nim a pozostałymi piłkarzami Romy jest porażająca różnica. Wczoraj Zaniolo rozegrał kolejny mecz przeciwko sobie (LORENZO PES, Tele Radio Stereo, 92,7)

Zaniolo płacze, bo nie odnosi sukcesów: był o krok od zostania mistrzem, choć ma jeszcze czas, ale kontuzje go powstrzymały (PAOLO ASSOGNA, Tele Radio Stereo, 92,7)

Roma przeszła rundę Coppa Italia, ale jeśli nie ma Dybali, będzie im ciężko punktować (EMANUELE ZOTTI, Tele Radio Stereo, 92,7)


Na dzień dzisiejszy, moim zdaniem, Mourinho uważa, że Zaniolo jest wśród najlepszej 11, jaką posiada, ale także, że sprzedając go, zyskuje silniejszych ludzi (ROBERTO INFASCELLI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Ciekawe co Mourinho myśli o Zaniolo. Jeśli będzie kontynuował te występy, trudno będzie go sprzedać za przyzwoite sumy, ale trudno też będzie go odnowić za sumy, które chce (GIULIA MIZZONI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Widziałem, że Roma poprawiła się przeciwko Genoi w porównaniu z tym, kiedy byli nie do oglądania, poza perełką Dybali, który strzelił świetną bramkę (FRANCO MELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Podobała mi się wczoraj Roma, widziałem, że całkowicie kontrolowali grę i sprawiali wrażenie, że prędzej czy później strzelą gola. Byłem zadowolony z Bove, zagrał równy mecz. Do tej pory miał dojrzałość, czekał na swoją kolej, był gotowy i prowadził grę o wielkiej treści. Ale jeśli masz takiego gracza jak Bove to jaki sens ma szukanie Camary w ostatnim dniu rynku? (ALESSANDRO VOCALELLI, Radio Radio, 104.5, Radio Lo Sport)

Zaniolo? To chłopak, który musi się poprawić i ciężko pracować. To nie jest zawodnik, którego należy wygwizdać. Chciałbym zobaczyć reakcję z jego strony, coś ważnego i świadczącego o skupieniu. Nie ma wątpliwości, że stać go na więcej (STEFANO BORGHI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Po Romie nie spodziewałem się wiele więcej, te mecze Pucharu Włoch są trochę irytujące. Mieliśmy potwierdzenie, że dla Romy Dybala jest fundamentalny i decydujący. Gra jest oczywista, drużyna walczyła o wynik (LUIGI FERRAJOLO, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport)

Roma zagrała wczoraj dobrze, krótko i agresywnie. Zagrała dobry mecz przeciwko stronie Genoi, która nie stała i nie patrzyła. W zeszłym roku Rui Patricio miał sytuację w garści, w tym roku wahał się przy więcej niż kilku okazjach (FRANCO TANCREDI, Radio Radio, 104.5, Radio Radio Lo Sport)


Roma to tylko Dybala i przede wszystkim brak gry. Mourinho powinien zadać sobie pytanie o wiele rzeczy (STEFANO AGRESTI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Wczorajszy post-match nie może pozostać niezauważony. To, że Mourinho pręgował Candela to hańba i Vincent zasługuje na przeprosiny (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Roma zmagała się wczoraj z problemami, ale i tak zasłużyła na zwycięstwo. Dybala na bok, Roma powinna mieć więcej punktów niż ma (FERNANDO ORSI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Widziałem Romę, która była żywsza niż zwykle, bardziej proaktywna. Wczorajsza drużyna, przy kilku strzałach, około 20 wykonanych kornerach, wystarczyła, by pokazać ducha. Momentami Roma wydawała się być na boisku, bo musiała tam być (RICCARDO TREVISANI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Dybala ma przewagę nad pozostałymi, ale Matic również spisał się wczoraj bardzo dobrze i nie jest to pierwszy raz, kiedy tak się dzieje (MARIO MATTIOLI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Camara potrzebował półtora miesiąca, żeby grać dla Romy, tam są hierarchie. Teraz Solbakken przychodzi po Volpato (AUGUSTO CIARDI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Kiedy Dybala jest na boisku wszyscy na tym korzystają. Wczoraj Roma została wyzwana i dobrze zareagowała. Bardzo podobał mi się Matic. Abraham podjął wysiłek, ale nie mógł skończyć (ROBERTO PRUZZO, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Dyskurs o „tarciach” między Mourinho a klubem, Friedkinem i Pinto, trwa od dawna, problem w tym, że ostatnio doszło do znanej wszystkim deflagracji, której kulminacją był wywiad Pinto dla Gazzetta dello Sport, który otworzył prawdziwy rozłam. Jestem przekonany, że kiedy Friedkins wpadł na genialny pomysł pozyskania Mourinho, to myśleli, że uda im się go zadowolić znacznie bardziej niż do tej pory. Wniosek z tego dyskursu jest bardzo gorzki, Roma nie ma własności na miarę Portugalczyków, jedynym składnikiem na miarę są kibice (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)

Ci, którzy nie chcą Mourinho w Romie, chcą zła Romy i mam na myśli tych ludzi, którzy obecnie nadal pracują wewnątrz Trigorii. Kiedy Mourinho atakuje Candela, nie robi tego dlatego, że ma go bezpośrednio w nosie, ale dlatego, że chce wykorzystać sprawę Zaniolo do wysłania silnego komunikatu przeciwko klubowi, czyli: wielu ludzi już mówi o mnie źle, a wy, właściciele, pozwalacie na to także osobom z waszej listy płac, a to nie może się udać (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)