Home Najnowsze Antonio Conte może zostać menadżerem Milanu – spekulacje o powrocie włoskiego trenera

Antonio Conte może zostać menadżerem Milanu – spekulacje o powrocie włoskiego trenera

Antonio Conte może zostać menadżerem Milanu – spekulacje o powrocie włoskiego trenera

Antonio Conte menadżerem Milanu? Włoch jest zainteresowany!

Antonio Conte, legenda włoskiego futbolu, może być blisko powrotu do pracy jako menadżer Milanu. Według informacji prasowych, Włoch czuje się zainteresowany objęciem posady w tym znanym klubie Serie A.

Conte, który ostatnio prowadził Inter Mediolan, zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 2020/2021. Jednak po kilkuletnim składaniu fundamentów pod drużynę, która miała dominować w kraju, 50-letni szkoleniowiec zdecydował się odejść z klubu.

Teraz Conte może znaleźć się na ławce trenerskiej AC Milan. Zgodnie z doniesieniami, włoski klub jest zainteresowany jego umiejętnościami i chce, aby był on odpowiedzialny za dalszy rozwój zespołu.

Dla Conte byłoby to drugie przyzwanie do Milanu, gdyż już w latach 2010-2014 był odpowiedzialny za szkolenie Azzurrich. W tym okresie zdobył mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i Ligę Europy.

Jeśli dojdzie do tego transferu, Conte dołączy do elitarnego grona menadżerów, którzy pracowali zarówno w Interze, jak i Milanie. Do tej pory tylko dwóm osobom udało się osiągnąć taką sztukę – Lionelem Scaloniemu i Alfredo Foniemu.

Włoskie media spekulują, że negocjacje między Milanem a Contem są w toku i powinny zakończyć się sukcesem. Miałby on objąć drużynę na początku nowego sezonu, a jego celem byłoby przede wszystkim odzyskanie tytułu mistrza Włoch.

Niektórzy kibice są sceptyczni wobec możliwości powrotu Contego do Mediolanu, jednak większość trzyma kciuki za ten transfer. Mają nadzieję, że wybitny włoski menadżer będzie w stanie przywrócić dawną świetność Milanu i doprowadzić go do sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Na podstawie artykułu „Antonio Conte menadżerem Milanu? Włoch jest zainteresowany” ze strony internetowej PilkarskiSwiat.com