Ancelotti wyjaśnia przyszłość Viniciusa

Carlo Ancelotti, trener Real Madrytwykluczył, że przypadki rasizmu, na które cierpi Vinicius Junior na kilku hiszpańskich stadionach spowodowało, że rozważał on odejście z klubu i zapewnił, że „kocha piłkę nożną i klub” Real Madryt przede wszystkim”.

Plotki krążyły wokół postaci Viniciusaktóry był głęboko dotknięty ostatnim epizodem rasizmu, którego doświadczył w Mestalla. W Brazylii pojawiły się doniesienia medialne, że jego otoczenie zasugerowało, że opuszcza hiszpański futbol, czemu Ancelotti zaprzeczył w swoim wystąpieniu.

„Nie sądzę, ponieważ Vinicius kocha piłkę nożną i Real Madryt przede wszystkim. Myślę, że jego myślenie nie jest takie w tej chwili, ponieważ miłość do Realu Madryt jest bardzo duży, więc chce zrobić karierę i odgrywać wiodącą rolę w tym zespole”, bronił.

Vinicius jest zakochany w Realu Madryt, bardzo lubi ten klub, walczy o niego i wie, że jego przyszłość musi być tutaj. Potem wiele rzeczy przechodzi przez głowy ludzi, ale to nie jest główna myśl w jego głowie. Czuje, że chce pracować i grać dla Realu Madryt”, dodał.

Włoski trener nie ukrywał zniechęcenia, jakie widział w Viniciusie w rozmowach, które przeprowadzili po incydencie na Mestalla i był wdzięczny za sympatię, jaką jego zawodnik otrzymuje od kolegów z rywalizujących klubów.

„Rozmawiałem z nim po meczu i oczywiście jest bardzo smutny, ale dobrze wie, że ma wsparcie wszystkich, nie tylko Realu Madryt i kolegów z drużyny, także rywale wspierają go bezwarunkowo. W tym sensie jest bardzo spokojny”.