Ancelotti: „Chciałbym powtórzyć te cztery sezony”

Zaktualizowano 27/05/2023 20:05 CEST

Carlo Ancelotti pojawił się przed mediami przed sobotnim meczem z Sevillą na Sánchez Pizjuán (19:00, DAZN), odpowiadającym przedostatniej kolejce La Liga.

Kontuzja Viniciusa

„Mamy Viniciusa, Benzemę i Asensio poza grą. Vinicius nie podróżuje, ponieważ nie może grać, jego kolano wciąż boli. Gdyby miał szansę zagrać, pojechałby i zagrał. Miejmy nadzieję, że wystąpi w ostatnim meczu”

Kryzys w La Liga

„We wszystkich rozgrywkach rywalizowaliśmy, ale w La Liga pozostaliśmy w tyle. Po meczu z Barçą mieliśmy 12 punktów straty i straciliśmy koncentrację. Barcelona miała bardzo dobry sezon, ponieważ popełniła bardzo mało błędów, miała dużo ciągłości i straciła bardzo mało bramek. Po Mistrzostwach Świata mieliśmy trudności z grą na naszym poziomie. To nie był problem napastników. Zdobyliśmy najwięcej bramek, ale brakowało nam solidności z tyłu, a mamy najlepszą obronę. Czasami statystyki mogą być nieco mylące, nie zawsze można wyjaśnić, co się stało za pomocą liczb”.

Bilans jego czterech sezonów

„To nie była dobra liga i czuję się źle. Sezon jest dobry i jeśli podsumuję dwa sezony, to był on spektakularny. Gdybym podsumował cztery lata, które tu spędziłem, powtórzyłbym to bez zastanowienia. Zdobyliśmy 10 tytułów. Podpisałbym to natychmiast, podobnie jak klub. Dwa tytuły Ligi Mistrzów, dwa półfinały…”

VAR i technologia bramek

„Od czasu pojawienia się VAR wiele rzeczy uległo poprawie. Technologia bramek jest dobra i dobrze byłoby ją wprowadzić. Jest to coś, co musi zostać wkrótce rozwiązane. Jestem za zwiększeniem technologii, ale trzeba ją dobrze wykorzystać”.

Plany na przyszły sezon

„Pracujemy nad ulepszeniem składu, nie martw się. Mówienie teraz o nazwiskach nie wydaje mi się właściwe, ponieważ zawodnicy i kluby mają przed sobą ważne wyzwania.

Ciągłość Nacho

„Wiemy, co Nacho wnosi i co będzie wnosił. Klub rozmawiał z nim o przedłużeniu umowy i decyduje, co jest dla niego najlepsze. Przyszłość jest w jego rękach i może zostać, z sympatią wszystkich. Za tydzień sezon dobiegnie końca i wszystko się wyjaśni”.

Tchouaméni

„Zaskoczył nas wszystkich w pierwszej części sezonu, ale po mistrzostwach świata obniżył swój poziom. To normalne dla kogoś tak młodego przychodzącego do Realu Madryt, musi się przystosować. Zajął miejsce takiej legendy jak Casemiro, a to nie jest łatwe. Nie jest prawdą, że jest trzecią opcją w pivocie, rozegrał tam 8 z ostatnich 9 meczów”.

Lewa strona

„W tym roku mieliśmy poważną kontuzję Mendy’ego, która stworzyła nam problemy na lewym skrzydle. W zeszłym roku radził sobie bardzo dobrze, jest bardzo silny i musimy mu przede wszystkim zaufać. Teraz mamy młodego zawodnika (Fran García), który radzi sobie bardzo dobrze. W obronie nie musimy nic zmieniać”.

Mecz z Sevillą

„Brakuje nam trzech regularnych napastników, ale wystawimy konkurencyjny skład, ponieważ mamy bardzo dobrych zawodników. Jesteśmy zmotywowani i musimy grać z profesjonalizmem o koszulkę”.