Home Najnowsze AC Milan bliski podpisania umowy z bramkarzem Maignanem – włoska prasa

AC Milan bliski podpisania umowy z bramkarzem Maignanem – włoska prasa

AC Milan przedstawił ofertę dla piłkarza Mike’a Maignana, jak informuje włoska prasa. Mistrzowie Włoch zamierzają wzmocnić swoją drużynę przed kolejnym sezonem i widzą w bramkarzu Francuskiego narodowości, idealne wzmocnienie na tej pozycji. Klub Milan przedstawia ofertę, która ma skusić gracza do przekroczenia progu San Siro.

Mike Maignan był jednym z kluczowych graczy Lille OSC, który doszedł aż do tytułu Mistrza Francji w poprzednim sezonie. Jego zasługi w bramce nie przeszły niezauważone i nie tylko AC Milan, ale także inne czołowe klubu w Europie zainteresowały się tym zawodnikiem. Włoskie media sugerują, że Rossoneri są bardzo bliscy podpisania kontraktu z Maignanem.

W 25-letnim Francuzie Milan widzi idealną alternatywę dla swojego aktualnego bramkarza Gianluigiego Donnarummy, który mocno flirtuje z odejściem z klubu. Maignan ma reputację świetnego bramkarza, który potrafi dokonywać niesamowitych interwencji i wpływać na wyniki meczów swoją grą.

Klub Milan jest gotowy zaoferować Maignanowi kontrakt z godziwymi warunkami finansowymi. Rozmowy trwają i jest wysoko prawdopodobne, że wkrótce osiągnięty zostanie porozumienie. Francuz był kluczowym punktem sukcesu Lille w ubiegłym sezonie, a teraz może zdecydować się na nowe wyzwanie w Serie A.

Maignan jest także reprezentantem Francji i ma na swoim koncie kilka występów w drużynie narodowej. Jego doświadczenie na najwyższym poziomie to kolejny atut, który sprawia, że AC Milan widzi w nim idealnego kandydata na bramkarza.

Jest to ważne wzmocnienie AC Milan przed nowym sezonem. Mistrzowie Włoch chcą powalczyć o najwyższe cele i trzeba przyznać, że pozyskanie Maignana byłoby niezwykle trafnym ruchem. Trzeba jednak poczekać na oficjalne potwierdzenie transferu i podpisanie umowy, aby być pewnym, że Francuz zasili szeregi Milanu na dobre.