Home Bundesliga 1. Bundesliga: Mocni kandydaci do mistrzostwa – Bayern Monachium i Bayer Leverkusen!

1. Bundesliga: Mocni kandydaci do mistrzostwa – Bayern Monachium i Bayer Leverkusen!1. Bundesliga: bez zmian na szczycie

W pierwszej kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium oraz Bayer Leverkusen z kompletem punktów pokazali, że są zmotywowani do walki o mistrzostwo.

Bayern Monachium rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa na własnym boisku przeciwko Herthcie Berlin. Mistrzowie Niemiec od początku kontrolowali grę i już w 13. minucie wyszli na prowadzenie po golu Thomasa Müllera. Później w drugiej połowie Robert Lewandowski podwyższył wynik, strzelając precyzyjnie z rzutu karnego. Ostatecznie Bayern wygrał 2:0 i zdobył pierwsze trzy punkty.

Drugi zespół, Bayer Leverkusen, również rozpoczął sezon od zwycięstwa na własnym stadionie. Tym razem przeciwnikiem był VfL Wolfsburg. Od samego początku meczu Leverkusen starał się narzucić swój styl gry i kontrolować tempo spotkania. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Julian Baumgartlinger w 45. minucie. W drugiej połowie Kasper Dolberg podwyższył wynik, a Leverkusen ostatecznie wygrał 2:0.

To pierwsza kolejka sezonu 2021/2022, ale Bayern Monachium i Bayer Leverkusen już dają do zrozumienia, że będą mocnymi kandydatami do tytułu mistrza Niemiec. Obie drużyny zaprezentowały się dobrze, dominując na boisku i odnosząc pewne zwycięstwa.

Bundesliga obiecuje w tym sezonie wielką rywalizację o mistrzostwo. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania i z nieukrywaną radością obserwujemy, jak nasi polscy piłkarze, tak jak Robert Lewandowski, będą walczyć na niemieckich boiskach.